Слухати

Сучасне розуміння маскулінності. Які гендерні стереотипи виявить сербська вистава MACHO MEN?

13 червня 2018 - 09:38
Facebook Twitter Google+
Говоримо про дослідження «Маскулінність сьогодні, ставлення чоловіків до гендерних стереотипів та насильства проти жінок» та нову виставу театру Reflektor teatar, яку покажуть у Києві
Сучасне розуміння маскулінності. Які гендерні стереотипи виявить сербська вистава MACHO MEN? / Програми на Громадському радіо

13 червня 2018 року о 16 годині у концертному холі Bel etage (вул. Шота Руставелі 16а, Київ) відбудеться презентація та обговорення результатів дослідження «Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства щодо жінок».
Після презентації дослідження відбудеться вистава сербського молодіжного театру Reflektor teatar - MACHO MEN

 

Напередодні заходу в студії Громадського радіо побували його учасники: Каспар Пік (Фонд ООН у галузі народонаселення),  Урош Нововіч та Мілена Боговіч із театру Reflektor teatar, а також перекладачка Христина Єлісєєва.

Вистава «MACHO MEN» — це вистава про маскулінність як в Сербії, так і в будь-яких інших європейських суспільствах, говорить Мілена Боговіч.

«Ми дійсно віримо, що гендерні питання — це дуже важливі та наскрізні питання, які проходять через будь-які медіа-ресурси та всі прошарки суспільства, особливо коли ми говоримо про гендерну нерівність та гендерно зумовлене насильство».

Моя роль полягає в тому, що я не стільки граю, як говорю за себе, говорю від свого імені, каже Урош Нововіч:

«Коли ми починали творити цю виставу в Сербії, говорили про те, що таке «справжній чоловік» у Сербії — що це означає».

Головною темою вистави  є спроба показати, як сприймається та що очікується від чоловіка сьогодні, як соціальні норми впливають на його становлення.

«Ми будемо говорити про наш досвід, про те, як маленькі хлопчики зростають у Сербії, хто говорить нам, що робити та хто встановлює для нас правила. А це всі люди, які більш старші від нас: наші дідусі, батьки, вітчими, наші друзі, доросліші за нас — всі ті, з ким ми проводимо наш час», — говорить Урош Нововіч.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі або дивіться відеоверсію інтерв’ю.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.