Слухати

Суд подовжив утримання під вартою підозрюваним у вбивстві Василя Сергієнка

09 лютого 2016 - 08:15
Facebook Twitter Google+
Таке рішення було прийнято на першому судовому засіданні у справі щодо викрадення та вбивства громадського діяча Василя Сергієнка у квітні 2014 року, повідомив активіст Олег Собченко
Суд подовжив утримання під вартою підозрюваним у вбивстві Василя Сергієнка / Програми на Громадському радіо

sobchenko.jpg

Олег Собченко / «Громадське радіо»
Олег Собченко
«Громадське радіо»

Активіст Олег Собченко телефоном розповідає про перебіг судового процесу над вбивцями громадського діяча Василя Сергієнка, що був викрадений та вбитий у квітні 2014 року.

Олег Собченко: Зараз відбулося перше попереднє судове засідання. Ми познайомилися з колегією суддів, бачили адвокатів, обвинувачуваних на лаві підсудних, їх троє. Підозрюваним у вбивстві суд подовжив утримання під вартою терміном на два місяці.

Всього було дві групи злочинців, одна група викрадала, потім на трасі передала вже понівеченого Сергієнка іншій групі, яка вже його вбила. Активісти з «Самооборони» з самого початку приймала участь у розшуках, знайшли саму могилу, були також знайдені самі суттєві докази, які допомогли ідентифікувати злочинів.

Всі ці півтора роки злочинці були у правоохоронців на гачку, за ними слідкували, хто і куди з них рухався, хто там у них командував тощо. Були вони затримані при спробі спалити техніку одному фермеру, вочевидь виконуючи вказівку тих самих осіб.

Лариса Денисенко: Яка основна версія слідства, якими мотивами керувалися підсудні?

Олег Собченко: Це вбивство замовне. Ті вбивці особисто Сергієнка не знали, і у них не могло бути претензій до нього. Підсудні самі в деяких показах визнають, що їм було заплачено гроші. Вбивство також визнано політичним, тому що Сергієнкові було присвоєно звання Героя України. Він займався розслідуванням з приводу незаконного присвоєння земель, швидше за все це і призвело до того, що його «замовили».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.