Слухати

Суспільство потребує криміналізації домашнього насильства, — Левченко

15 липня 2016 - 08:00
Facebook Twitter Google+
Щорічно з приводу домашнього насильства до правоохоронних органів звертаються близько 130 тис. осіб. Але нині покарання за скоєння насильства в сім’ї є фактично умовними
Суспільство потребує криміналізації домашнього насильства, — Левченко / Програми на Громадському радіо

levchenko.jpg

Катерина Левченко // «Громадське радіо»
Катерина Левченко
«Громадське радіо»

Відповідний законопроект №4952 було внесено в Раду 12 липня. Президентка Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда — Україна» Катерина Левченко розповідає про його деталі.

Євген Павлюковський: Якою є ваша думка про цей законопроект?

Катерина Левченко: Можу сказати, що Україна підписала ще в 2011 році Конвенцію Ради Європи по боротьбі з насильством щодо жінок та домашнім насильством і готується до її ратифікації. Ця Конвенція вимагає криміналізації домашнього насильства.

Те, що домашнє насильство — це страшна проблема в Україні, відомо і нам як представникам громадської організації, і правоохоронцям, і соціальним працівникам. Щорічно з приводу домашнього насильства до правоохоронних органів звертаються близько 130 тис. осіб. Але нині покарання за скоєння насильства в сім’ї є фактично умовними — громадські роботи, які часто не виконуються, та арешти до 15 діб. Враховуючи переповненість установ, де має відбуватися покарання, фактично в арешті відмовляють і назначають штрафи.

Сергій Стуканов: Як в цьому законопроекті визначають домашнє насильство?

Катерина Левченко: Визначення домашнього насильства прописано так само, як і в Конвенції Ради Європи. Паралельно з цими змінами до Кримінального кодексу України має бути зареєстровано законопроект про боротьбу з домашнім насильством. Він розроблений робочою групою, погоджений усіма центральними органами виконавчої влади і повинен бути внесений до Верховної Ради.

Я є членом комісії з питань помилування при президентові України. Ми щомісяця розглядаємо клопотання, у тому числі жінок, які скоїли страшний злочин — вбили людину, свого чоловіка. Але всі вони впродовж багатьох років терпіли насильство, фізичне і психологічне. Вони не мали жодної можливості себе захистити. Криміналізація на ранньому етапі має попередити страшні злочини.

Євген Павлюковський: На вашу думку, цей закон справді буде ефективно діяти?

Катерина Левченко: Для цього ми і проводимо реформи поліції, прокуратури та судової влади, щоб закони працювали на користь громадян. Я вірю в те, що закон працюватиме.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.