Слухати

«Система не змінилася, тому активістам загрожує тиск», — Олена Єскіна

24 липня 2015 - 08:53
Facebook Twitter Google+
У Києві побили громадську активістку Валентину Макарову, яка бореться проти забудови паркової зони. Депутат Київради Олена Єскіна розповіла, як діяти у ситуаціях, коли на активістів тиснуть
«Система не змінилася, тому активістам загрожує тиск», — Олена Єскіна / Програми на Громадському радіо

img_0662nova_0_0_0.jpg

Олена Єскіна
Олена Єскіна

Ірина Соломко: Цю ситуацію обговорювали на сесії Київради. Зокрема, Береза блокував трибуну. Пані Олено, розкажіть, будь ласка, про це.

Олена Єскіна: Так, ситуація з активісткою є дуже серйозною, але блокувати трибуну було не обов’язково. Я, наприклад, зробила відповідний депутатський запит і до пана Терещука, і до Київського голови, і до пана Авакова з вимогою взяти під свій особистий контроль розслідування цього ганебного випадку. Ми бачимо, що активістів б’ють і роблять це вже тривалий період.

Ірина Соломко: Можна сказати, що за старої влади активістів били, а після Майдану, це , мабуть, найголосніший випадок. І це дуже симптоматично. Знову починається свавілля.

Олена Єскіна: Це свавілля і не закінчувалося. Активістів били і під час Майдану, і до того.  І не зважаючи на те, що влада змінилася, ці випадки об’єднує факт, що всі дані справи до кінця не доведені, особи злочинців не встановлено.

Ілона Довгань: Як бути в таких ситуаціях? Як захистити активістів?

Олена Єскіна: Ми повинні створити публічний резонанс, щоб злочинці не уникнули покарання. Також має працювати механізм притягнення до відповідальності. Тобто, наші правоохоронні органи мають працювати належним чином. Зараз ми всі, по суті, беззахисні, поки не буде нормально працювати судова гілка влади, поки правоохоронці не будуть працювати на людей і для людей. Поки цього не відбудеться, ми не змінимо цю ситуацію.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.