Слухати

«Ситуація із затриманням Корбана — це кроки «молодого Путіна», — експерт

01 листопада 2015 - 09:31
Facebook Twitter Google+
Олекса Шалайський, головний редактор інтернет-ресурсу «Наші гроші», розповідає про мотиви затримання Геннадія Корбана
«Ситуація із затриманням Корбана — це кроки «молодого Путіна», — експерт / Програми на Громадському радіо

Олекса Шалайський, головний редактор інтернет-ресурсу «Наші гроші», вважає, що у ситуації із затриманням одного з лідерів фінансово-промислової групи «Приват» Геннадія Корбана, «закон використовується так, що у суспільстві складається враження вибіркового правосуддя». За словами експерта, конфлікт між президентом Петром Порошенком і власником групи «Приват» Ігорем Коломойським «базується на грошах»  і цікавим нюансом є те, що СБУ, а не МВС затримала Геннадія Корбана, тому що, як вважає Олекса Шалайський, «президент міг опертися лише на свою вертикаль, тоді як МВС ближче до Ігоря Коломойського».

Тетяна Трощинська: Чому затримали саме пана Корбана і чому зараз?

Олекса Шалайський:  Не думаю, що це пов’язано з виборами мера Дніпропетровська чи якимись іншими виборами. Конфлікт між групою «Приват» та Президентом був вже давно. Він в більшості своїй базується на грошах, як і всі конфлікти у нашій політиці. Ігор Коломойський намагався не віддати гроші державі, його притискали наскільки могли.

І кілька місяців тому говорили про те, що група «Приват» і Петро Порошенко про щось домовилися, але так виглядає, що хтось десь порушив слово і почались силові методи вирішення конфлікту.

Чому Генадій Корбан?  Тому що він — яскрава особистість у групі «Приват» і у нього завжди було і є, що познаходити.

Тут ще такий дуже важливий момент — такими речами має займатися поліція. СБУ не займається організованою злочинністю. І нюанс полягає в тому, що міністр міліцейський ближче до Ігоря Коломойського, а СБУ і прокуратура  — до Порошенка. Тобто він міг спертися лише на своїх людей.

Василь Шандро: У що можуть перерости протистояння олігархів? 

Олекса Шалайський: Чесно кажучи, важко сказати. Справа в тому, що тут зачепили такі речі, які важко вираховуються. Сьогодні перечитав весь Фейсбук і мало хто говорит про таку засадничу річ, як справедливість, люди починають оперувати такими термінами, як закон і т.д. Насправді, якщо говорити про законність, то і Майдан незаконний, і Янукович гроші крав більш-менш законно, тобто спеціально робив якісь постанови кабміну.

Але дуже часто буває так, що закон використовують так, що люди відчувають несправедливість. Я особисто бачу зараз, що дуже багато людей відчувають, що це несправедливість і що це кроки «молодого Путіна».

Тетяна Трощинська: Чому, на вашу думку, Президент готовий жертвувати іміджем заради таких речей і роботи це з порушеннями?

Олекса Шалайський: В Україні є два види бізнесу — урядовий, другий — бізнес правоохоронців. Мені здається, що основна причина цієї війни — це спроба підібгати під себе іншу групу, яка сидить на цих потоках, а боротися можна лише правоохоронним  органами, яких є тільки три. Думаю, що ще податкова може підключитися.

Повний варіант розмови слухайте у звуковому записі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.