Ситуація на передовій є паскудною, — доброволець, поет, письменник

28 вересня 2015 - 08:23
Facebook Twitter Google+
Армія від бездіяльності розкладається — вважає доброволець батальйону ОУН, поет і письменник Борис Гуменюк

Ми жодного разу не отримували команду про наступ, хоча більшість військових готові повністю звільнити свою країну. Нас зовсім не влаштовує новий кордон України по лінії розмежування, ми готові йти вперед і звільняти Україну від окупантів. Натомість, армія спостерігає за малозрозумілими перемовинами і танцями навколо Путіна. А коли немає надмети — починається деморалізація, — каже Гуменюк.

Від бездіяльності, на жаль, непоодинокі випадки пияцтва, які деморалізують військо. І якщо під час жорстоких боїв склянка горілки майже не впливала на стан бійця, оскільки в критичній ситуації виділяється адреналін і гаситься вплив алкоголю, то під час цього перемир`я п`яні бійці лише демонструють, що вони не справжні воїни. Здебільшого, це стосується мобілізованих, які пішли на фронт за примусом.

«Деякі з них, ніби свідомо демонструють: ми не справжні солдати, на нас не можна покладатися, краще відправте нас в третій ешелон оборони, на господарські роботи. На жаль, армія віддзеркалює зріз нашого суспільства», — зітхає Борис Гуменюк. І якщо дядько в цивільному житті «закладав за комір», то й в армії він намагається робити теж саме.

«Звісно, багато залежить від командирів. А ще дуже важливий дух бійця. В добровольчих батальйонах за пиятику позбавляли зброї і відправляли додому. Вдумайтесь: найбільшим покаранням була відправка додому. Саме тому у військах мають працювати офіцери, які займаються виховною роботою. А політики мають показати, що країна позитивно змінюється. Адже зараз, після Революції Гідності, нічого не змінилося, окрім деяких прізвищ на високих посадах. Але суспільство і люди змінились настільки, що не дозволять владі жити за старими принципами, як це було в часи Януковича», — говорить Борис Гуменюк. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.