Слухати

Тема закордонної політики на виборах у Польщі була відсутня, — журналіст / Програми на Громадському радіо

Тема закордонної політики на виборах у Польщі була відсутня, — журналіст

27 жовтня 2015 - 09:14
Facebook Twitter Google+
Говоримо про те, хто і чому завоював серця польських виборців

В студії «Громадської хвилі» журналіст Кароль Лучка говорить про вибори в Польщі. За його словами, у цій кампанії тема закордонної політики була відсутня, але були дебати про економічну ситуацію. «З одного боку, це були популістські пропозиції: економісти вважають, що вони не можуть бути здійснені. З іншого боку, запропоновані реальні речі, лібералізацію економіки, розвиток соціальних програм», — говорить журналіст. За його словами, на виборах не було харизматичних лідерів, оскільки у Польщі взагалі не люблять агресивних рішучих політиків, які втручаються в життя громадян.

Кароль Лучка: Ці вибори, це поразка передусім правлячої коаліції, яка була при владі минулі вісім років. Говориться багато про економічні успіхи Польщі, про економічний ріст, але, насправді, є багато соціальних груп, які не користувалися цим ростом. І вони хотіли опротестувати ситуацію, коли цей ріст проходив повз них.

Партія, яка перемогла на виборах, наобіцяла багато речей. Я, чесно кажучи, не думаю, що це можливо, але побачимо.

У цій виборчій кампанії тема закордонної політики була відсутня. Були дебати саме про економічні справи. Це в Польщі вперше так відбувається, що ми перейшли на суто економічні теми. З однієї сторони, це перемога раціональності, з іншої сторони, можуть пропонуватись якісь популістські речі.

У нас є певна частина молодих людей, які вже декілька років голосують за те, що я називаю дивними проектами, які ніби оперують гаслами змінити старий лад, старий політичний істеблішмент, але, насправді, не дуже зрозуміло, що ж вони пропонують.

У Польщі ніколи не були популярні соціальні ідеї. Зараз у парламенті немає ніяких лівих сил.

У нас не люблять агресивних рішучих політиків, більш люблять політиків, які не втручаються в життя людей.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.