Слухати

Тенденція до зменшення вартості газу в Європі збережеться, — М.Білявський

09 лютого 2016 - 08:00
Facebook Twitter Google+
У дію вступлять два нових LNG-термінали
Тенденція до зменшення вартості газу в Європі збережеться, — М.Білявський / Програми на Громадському радіо

Максим Білявський, керівник прес-служби державного підприємства «Укртрансгаз», розповідає про те, скільки газу залишилось у підземних сховищах, наскільки виріс реверс та транзит газу через українську територію, а також чи буває блакитне паливо поганої якості. Ведучі: Лариса Денисенко та Андрій Гарасим.

bilyavskyy.jpg

Максим Білявський / «Громадське радіо»
Максим Білявський
«Громадське радіо»

Лариса Денисенко: Як ми справляємося з опалювальним сезоном цього року?

Максим Білявський: Хочу поінформувати наших громадян, що станом на сьогоднішній ранок у газових сховищах України знаходилось 10,8 млрд кубометрів газу, що на 2 млрд кубометрів, або на 21 % більше, чим на цю ж дату минулого року.

Загальнотранспортна робота по транзиту природного газу через територію України за 2015 рік зросла на 8% до обсягів 67 млрд кубометрів блакитного палива. Така сама тенденція спостерігається і в січні місяці вже цього року.

Андрій Гарасим. Які тенденції зараз спостерігаються на світовому газовому ринку?

Максим Білявський: Якщо говорити про тенденції – починаючи з вересня-жовтня минулого року спостерігається зменшення вартості газу на торгових площадках Європи, наприклад, на сьогоднішній ранок на австрійському газовому хабі одна тисяча кубометрів блакитного палива продавалась по ціні 180 доларів. Моя особиста думка – далі динаміка зменшення вартості блакитного палива буде продовжуватись. Це пов’язано з тим, що вже у лютому 2016 році мають відбутись перші поставки газу на LNG-термінал, який вводиться в експлуатацію у Литві, з грудня почав роботу термінал в польському Свіноустьє. Тобто збільшуються обсяги поставок природного газу на газовий ринок Європи, а відтак має місце зменшення вартості.

Андрій Гарасим: А по якій ціні сьогодні європейський газ поставляється в Україну?

Максим Білявський: Згідно до інформації «Нафтогазу України» в грудні максимальна вартість однієї тисячі кубометрів газу, що поставлявся з ЄС, складала 209 доларів. Для порівняння, у вересні минулого року максимальна вартість однієї тисячі кубометрів газу складала 263 доларів.

Андрій Гарасим: А нагадайте нашим слухачам, яка ситуація з поставками російського газу на український ринок?

Максим Білявський: Починаючи з другої половини листопада російський газ не імпортується для вітчизняних потреб  в Україні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.