Тенденція: вистави за п`єсами сучасних українських драматургів збирають аншлаги

26 вересня 2015 - 08:34
Facebook Twitter Google+
Представляємо виставу за п`єсою сучасної української драматургині Віри Маковій «Дівка. Українська Love Story», котра відзначається аншлагами

Про роботу із сучасним матеріалом і про те, які виклики перед головними героями може поставити класичне українське весілля, говоримо з виконавцем ролі Ніколая Ренатом Сєттаровим та режисеркою вистави Оленою Роман.

«Ми довго робили цю виставу. Це вже друга п’єса Віри Маковій, представлена на Фестивалі драматургії. Події відбуваються в селі в Чернівецькій області, куди приїздить дівчинка з Києва, кинувши університет задля того, щоб реалізуватися як жінка. Вона закохалася у звичайного сільського парубка. Тема кохання у цій п’єсі центральна. Загалом під час постановки деякі сцени перероблювались, деякі створювались, тобто, відбувся не один етап еволюції, драматургиня дописувала матеріал. Так само до нас приєднувались все нові і нові люди. Кінцевий склад — як на мене, найкращий, адже кожен на своєму місці.

Головний персонаж Віра близький кожній жінці, яка хоче реалізуватись і у професії, і як жінка. Це дівчина, яка намагається щиро ставитися до життя. Вона вивчає українські весільні традиції, яких хоче дотриматись на власному весіллі, але виявляє, що це оболонка за якою по суті пустота і її постійно потрібно заповнювати значеннями», — каже Олена Роман.

У виставі присутній соціальний конфлікт не тільки довкола кохання, але і через стереотипи щодо стосунків пари. «Конфлікт, наприклад, мого героя — у розриві між мамою та дружиною. Це якийсь стереотип, хоча моя життєва практика є його повною протилежністю», — розповідає виконавець ролі Ніколая Ренат Сєттаров.

Квитки на виставу 11 жовтня у Національному театрі ім. Івана Франка вже розкупили, однак її планують показувати двічі на місяць, тому всі, хто хоче позбутися стереотипів, мають її неодмінно побачити. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.