Слухати

Трамп не проросійський, а проамериканський політик, — почесний консул України в Сіетлі

09 листопада 2016 - 21:42
Facebook Twitter Google+
Жодних кардинальних змін у політиці США не відбудеться, — Валерій Голобородько коментує обрання президентом США Дональда Трампа
Трамп не проросійський, а проамериканський політик, — почесний консул України в Сіетлі / Програми на Громадському радіо

Анастасія Багаліка: Як відреагувала українська діаспора в США на обрання Дональда Трампа президентом?

Валерій Голобородько: Хочу сказати, що було багато телефонних дзвінків і повідомлень останніми днями: друзі та знайомі цікавилися, хто буде наступним президентом і на що очікувати, якщо ним стане Трамп. Жодних кардинальних змін у політиці США не відбудеться. Республіканська партія традиційно підтримувала Україну і я вірю, що й надалі продовжуватиме це робити.

Ми пам’ятаємо, що риторика Трампа до виборів була трохи іншою. Зараз, я сподіваюся, вона зміниться. Вірю, що наші дипломати гарно працюють і продовжуватимуть працювати в тому напрямку, щоб поглиблювалися дружні стосунки з США.

Євген Павлюковський: Пане Валерію, була інформація, що багато українських діаспорян голосували за Трампа. Чи можете ви підтвердити або спростувати цю інформацію?

Валерій Голобородько: Я можу підтвердити цю інформацію: справді, багато українців голосували за Трампа через декілька причин. Перша із них — не було конкретики в словах Гілларі Клінтон, коли вона говорила про допомогу Україні. А ми пам’ятаємо, що Адміністрація президента Обами ветувала допомогу Україні. Тому не було повної довіри, що коли прийде Гілларі Клінтон, (яка, очікувалось, продовжила б політику Обами), вона таки надасть цю допомогу Україні.

З іншого боку, Трамп є прагматиком. Він не проросійський, а проамериканський політик. Трамп бачитиме прагматичну вигоду від того, щоб, ми віримо, реалізувати зброю. Можливо, на якихось кредитних умовах для України.

Євген Павлюковський: Таку активність діаспорян можна пояснити традиційною підтримкою республіканців чи тут кандидатура Трампа відіграла ключову роль?

Валерій Голобородько: В більшості — це традиційна підтримка республіканців, підтримка консервативних поглядів.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.