Слухати

Треба, аби кожен зі свого місця голосно кричав про голодування Олега і привертав до цього увагу світу, - Ірина Цілик

23 травня 2018 - 07:11
Facebook Twitter Google+
Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня. 22 травня в Києві відбулася акція «Досить сидіти!» на підтримку режисера

На телефонному зв’язку із студією Громадського радіо — Ірина Цілик, письменниця, кінорежисерка.

Лариса Денисенко: Розкажіть детальніше про акцію.

cilyk.jpg

Фото: Громадське радіо
Ірина Цілик
Фото: Громадське радіо

Ірина Цілик: Кінематографісти, письменники і інші просто небайдужі люди. Це була акція  не проти президента, а щоб достукатися до нього. а також, щоб нагадати світу, що число українських політв’язнів у російських тюрмах росте.

Якщо Сенцов заради звільнення політв’язні голодує, то хочемо знати, що зараз робить влада. Сім’ї, колеги, всі ми, ніби у вакуумі. Можливо, влада щось і робить, але до нас ця інформація не доходить.

Тому ми наполегливо попросили: призначити уповноважену особу зі звільнення полонених. Може варто говорити про залучення омбудсмена до звільнення політв’язнів.

Зараз же маємо бити в усі дзвони і залучати міжнародну громадськість, яка має якісь засоби впливу, бо розуміємо, що ситуація критична.

Ірина Славінська: Чому для акції обрали саме територію під Адміністрацією президента?

Ірина Цілик: Декілька днів тому була акція під російським посольство. Локації були і будуть різними. В вівторок ми прийшли до президента, бо хочемо знати, що відбувається і бути в контакті з владою.

Важливо, аби кожен на своєму місці якомога голосніше кричав про голодування Олега і звертався до світу. Було б добре, якби тема голодування Олега Сенцова була темою дня в усіх медій.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.