Слухати

Треба вміти визнавати помилки - Георгій Коваленко про відмову УПЦ МП відспівати немовля

10 січня 2018 - 10:45
Facebook Twitter Google+
Обговорюємо резонансну тему, яка сколихнула країну кілька днів тому: в УПЦ МП відмовилися відспівати немовля, на якого впав самогубець
Треба вміти визнавати помилки - Георгій Коваленко про відмову УПЦ МП відспівати немовля / Програми на Громадському радіо

Священик церкви Московського патріархату Євген Молчанов відмовився відспівувати дворічного малюка, який трагічно загинув 31 грудня в Запоріжжі, бо дитина була хрещена в церкві Київського патріархату.

Священнослужитель та ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко говорить, що для нього така ситуація – свідчення підвищення рівня ворожнечі та наслідок певної невідповідності життя суспільства та церкви.

«Справа в тому, що зменшилася кількість любові між нами. На жаль, любові в священнослужителів і тих людей, які називають себе вірянами. Коли ми дуже переймаємось традиціями, канонами, то ми стаємо схожими на старозавітних фарисеїв і законників, про яких дуже багато критично говорив Христос. Коли звертався до учнів, казав: «Ваша праведність має бути більшою, ніж праведність книжників і фарисеїв».

Тому для мене це ознака підвищення рівня ворожнечі, нелюбові і ненависті, коли вона приходить в таких ситуаціях. З іншого боку, можливо, це свідчення певної невідповідності внутрішньоцерковного життя і життя зовнішнього, суспільного».

Церква та віряни мають демонструвати прагнення до примирення та любові, адже розділень в суспільстві достатньо і без церковного питання, зазначив священнослужитель

«Церква зсередини мала б вибудувати і дати цей посил до єдності – до єдності різних. Сучасне суспільство потребує не одноманітності, не тоталітарної одностайності, в тому числі віруючих людей. Ми маємо сформулювати й збудувати такий формат єдності, в якому б не зникала унікальність кожного з нас, де б ми з повагою, любов’ю, розумінням ставились один до одного й знаходили рішення в складних ситуаціях. А ця ситуація не була складною — головними в ній були люди.

Саме батьки потребували розради, допомоги, доброго слова й молитви. Якщо б це було пріоритетом, все інше відійшло б на задній план, був би знайдений варіант, з яким би люди отримали те, що вони хотіли від церкви, від Бога. Я думаю, людині, яка втрачає маленьку дитину, не до політичних чи конфесійних питань. Це треба розуміти.

Думаю, всі мають зробити висновки і не захищати «честь мундира» й тільки власну позицію. Іноді треба вміти визнавати власні провини. Публічно визнавати», — говорить Георгій Коваленко.

Слухайте повну версію розмови з Георгієм Коваленком у доданому звуковому файлі.

Нагадаємо, ввечері 31 грудня 39-річний житель Запоріжжя вирішив покінчити життя самогубством та викинувся з вікна багатоповерхівки. У цей момент у дворі будинку гуляв батько зі своїм маленьким сином. За трагічним збігом обставин, самогубець упав саме на малюка.

Реакцією суспільства на відмову відспівати немовля в Запоріжжі стала акція «Принеси ляльку» — флешмоб запустив Юрій Гудименко.

А в Константинопольському патріархаті помолилися за дворічного хлопчика, якого відмовилися відспівувати в УПЦ МП.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.