Слухати

Туристи мають право наполягати на внесенні змін в типові договори, - адвокат

09 липня 2018 - 10:02
Facebook Twitter Google+
На що варто звертати увагу, плануючи свою подорож, та як боротися з недобросовісними перевізниками та туроператорами
Туристи мають право наполягати на внесенні змін в типові договори, - адвокат  / Програми на Громадському радіо

Декілька порад у ефірі Громадського радіо дав адвокат Олег Бондар:

- Мене часто запитують, що робити, якщо ви застрягли в аеропорту. Щоб не потрапляти в такі ситуації, передусім потрібно уважніше ставитися до того, як ви починаєте свою подорож.

- Передусім потрібно подивитися на договір. Ваша подорож починається з нього. Не соромтеся читати його та змінювати.

- Можна довго обговорювати всі умови договору, але є один ключовий принцип: якщо ви погодили всі ключові моменти вашої подорожі, без вашої згоди туроператор, турагент не в праві змінювати умови вашої поїздки: він не може перенести виліт на добу чи змінити вам готель.

- На пасажирів чартерних рейсів мають розповсюджуватися всі ті гарантії та права, які мають пасажири регулярних рейсів. Вони повинні мати право на компенсацію — я вважаю, вони можуть отримати компенсацію. Будь-який пасажир, рейс якого був скасований – чартерний чи регулярний, має право на компенсацію.

- Потрібно все фіксувати. Читайте договір, фіксуйте час вашої подорожі – в тому числі, час вильоту. Якщо щось змінюється, ви маєте право на компенсацію.

- Якщо ви опинилися в аеропорту, а рейс змінюється, спробуйте зафіксувати все, що з вами відбувається. Можливо, ви зможете отримати, наприклад, підпис агента авіакомпанії в аеропорту, якщо ж ні – сфотографуйте на телефон табло, отримайте якомога більш доказів. Це потім допоможе відстоювати свою позицію.

- Важливо розуміти, з ким саме судитися – з туроператором чи з перевізником. Зараз у законодавстві є положення, відповідно до якого перевізник не несе відповідальність, якщо він не отримав кошти від туроператора. Деякі недобросовісні перевізники користуються цим. Наприклад, пасажир, рейс якого скасували, опиняється в аеропорту і не розуміє, до кого йому йти – до туроператора чи до перевізника. Але починаючи ваш судовий процес, намагайтеся долучити до нього якомога більше учасників.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі або дивіться відеоверсію інтерв’ю.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.