Слухати

У 2016 році українці викурили 75 млрд сигарет, — Оксана Тотовицька

01 червня 2017 - 09:45
Facebook Twitter Google+
Однак це менше, ніж ще 8 років тому, адже у 2008 році українці викурили 125 мільярдів сигарет, — зауважила медіакоординаторка ГО Життя

31 травня традиційно відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнокурінням. З цієї нагоди ми поговорили з Оксаною Тотовицькою про поширеність куріння в Україні, а також про те, які заходи можуть бути найбільш ефективними в боротьбі з тютюнокурінням:

unnamed.jpg

Оксана Тотовицька // Громадське радіо
Оксана Тотовицька
Громадське радіо

«Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну в 2006 році, в 2005 році в Україні був пік поширеності куріння. Коли ми ратифікували цю конвенцію, 37% громадян віком старше 18 років курили. Тоді ми буди на четвертому місці в світі за поширеністю куріння. Після прийняття конвенції були ухвалені важливі закони щодо заборони реклами тютюну, заборони куріння в громадських місцях, зросли ціни на тютюнові вироби а на пачках з’явилися попередження про шкоду від куріння. Все це призвело до того, що Україна з ганебного четвертого опустилася в третій десяток. Станом на початок 2017 року приблизно 24% українців старше 18 років щоденно курять».

Останній антитютюновий закон в Україні був прийнятий ще у 2012 році, щодо цінових методів — останні три роки на 40% підвищувались акцизи на тютюнові вироби. ВООЗ стверджує, що саме цінові методи найкраще впливають на зменшення споживання тютюнових виробів, говорить Оксана Тотовицька та зауважує: в Україні спостерігається значна відмінність щодо поширеності куріння серед чоловіків та жінок: курить 41,7% чоловіків та 9% жінок.

Повну версію розмови слухайте в доданому аудіо- або відеофайлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.