Слухати

У бюджеті немає коштів на націоналізацію Приватбанку, ― Ілля Несходовський

16 грудня 2016 - 21:54
Facebook Twitter Google+
Усі розмови довкола передачі найбільшого українського банку у власність держави ― лише інформаційний шум для тиску на керівництво Привату, вважає кандидат економічних наук Ілля Несходовський
У бюджеті немає коштів на націоналізацію Приватбанку, ― Ілля Несходовський / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: Як правильно поводитися клієнтам Приватбанку, зважаючи на інформацію, що з’явилася сьогодні?

neshodovskyy_illya.jpg

Ілля Несходовський // Громадське радіо
Ілля Несходовський
Громадське радіо

Ілля Несходовський: Це найбільший банк України як з точки зору кредитів, так і з точки зору депозитів. Щодо ліквідності, платоспроможності і виконання зобов’язань перед клієнтами ― ніяких проблем нема і навряд чи будуть найближчим часом.

Питання націоналізації виникає із того, що Приватбанк може не виконати вимоги докапіталізації, які висуває Нацбанк України. Докапіталізація ― це ризики, які є в банківській системі, пов’язані з тим, що частина кредитів може бути не погашена. Щоб знизити ризики стабільності банківської системи, потрібно збільшити власний капітал цього банку.

У бюджеті немає коштів для націоналізації Приватбанку. Випустити облігації ― це також суперечливо, тому що це може призвести до інфляції: ми говоримо про $5 млрд, які не можуть не позначитися на фінансовій стабільності Україні.

Тому це більше політична заява, ніж економічна, пов’язана з тим, що хочуть здійснити тиск на власника банку.

Тетяна Трощинська: Чи може бути докапіталізація банку іншим шляхом, не державою?

Ілля Несходовський: Є так звані інсайдерські кредити ― видані афільованим особам, тобто пов’язаним з банком. І близько 80% кредитів видані пов’язаним з групою Приват фізичним і юридичним особам, хоча я сумніваюся у цій цифрі. Приватбанк заявляє, що кількість афільованих кредитів не перевищує 10% ― звичайно, це занижений показник.

Певні підстави вимагати виконання нормативів у Нацбанку є. Ця вимога є ще й у меморандумі, підписаному з МВФ, для забезпечення стабільності банківської системи України.

Якщо щось станеться із Приватом, це негативно вплине на банківську систему України в цілому. Ця обставина є досить вагомою, щоб не втручатися в роботу цього банку.

Тетяна Трощинська: Тобто коштів на націоналізацію Приватбанку нема.

Ілля Несходовський: Є тільки можливість надрукувати, але ви розумієте, яка буде інфляція й інші наслідки такого рішення. Це розуміють в Нацбанку й у владних структурах і на це не підуть. Тому всі ці розмови про націоналізацію ― інформаційний шум, щоб тиснути на керівництво Приватбанку із невідомих мені причин.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.