Слухати

У чиновників, пов’язаних родинними зв’язками, будуть проблеми, — Попов

05 травня 2016 - 08:45
Facebook Twitter Google+
Сьогодні набрав чинності закон про державну службу, який передбачає суттєві зміни в роботі та статусі державних службовців
У чиновників, пов’язаних родинними зв’язками, будуть проблеми, — Попов / Програми на Громадському радіо

Як прожили перший день за новим законом чиновники України, дізнаємось по телефону від Сергія Попова, заступника голови і керівника апарату Донецької ВЦА, та Дмитра Романюка, очільника Департаменту євроінтеграції Івано-Франківської ОДА.

Також до розмови долучається один із авторів цього закону — експерт Реанімаційного пакету реформ Віктор Тимощук.

На телефонному зв’язку Сергій Попов заступник голови і керівник апарату Донецької ВЦА

Наталя Соколенко: Які зміни ви відчули від дії цього закону?

Сергій Попов: Безумовно, цей закон — важливий крок на шляху реформування державної влади. Поки що багато документів нормативно-правової бази для регулювання цієї реформи ще не готові, тільки сьогодні вечором ми отримали деякі додаткові роз’яснення щодо цього закону. Я знаю, що передбачається підвищення заробітної плати, але поки що немає документів, які регламентують, наскільки ми можемо її підвищувати.

Наталя Соколенко: Згідно з цим законом державному службовцю не можна мати якесь інше громадянство, окрім українського, та не можна поєднувати держслужбу з мандатом депутата обласної ради. Серед ваших колег виникають якісь колізії чи розуміння того, що час звільнятися?

Сергій Попов: Ми зробили попередження всім працівникам про істотні зміни умов праці, оскільки частина посад не підпадає під критерій державного службовця. Це секретарі, працівники господарських відділів. Для цих людей з 1 травня припиняє існувати робота в форматі державної служби, і вони починають ходити на роботу, як звичайні люди.

Безумовно, виникає конфлікт інтересів у тих працівників, у кого є родичі в підрозділах облдержадміністрації, оскільки тепер зникає поняття окремого преміювання в рамках окремої юридичної особи структурного підрозділу, тепер потрібне обов’язкове погодження з усім апаратом облдержадміністрації.

Далі на телефонному зв’язку з «Громадським радіо» Дмитро Романюк, очільник Департаменту євроінтеграції Івано-Франківської ОДА.

Наталя Соколенко: Як у вас минув цей перший день роботи на держслужбі за новим законом?

Дмитро Романюк:  Поки що працюємо в звичному режимі. Але ті зміни в законі про державну службу провокують масу позитивних речей.

Наталя Соколенко: Чи говорите ви про підвищення зарплати?

Дмитро Романюк: Про це говоримо, оскільки, якщо ми хочемо, щоб держава ефективно функціонувала, щоб органи державної влади надавали якісні послуги, зарплата має бути відповідною. Поки що вона не дозволяє створювати базу можливостей для людського розвитку. Коли людина мислять категоріями виживання, складно віддаватися роботі.

Андрій Гарасим: Чи буде якась ротація в Івано-Франківській ОДА?

Дмитро Романюк: У нас вже відбулась ротація, тому що після Майдану молодь бажає долучитися до розбудови своєї країни. І в нас вже є молода команда фахівців.

Наталя Соколенко: Закон передбачає, що можна залучати для додаткової оплати праці держслужбовцям різні фонди, зокрема іноземні. Чи вже маєте на прикметі такі фонди?

Дмитро Романюк: Це важлива норма законна. Але до цього часу ми не могли залучати такі фонди в силу існування старого  закону. Тепер будемо рухатися в напрямку пошуку тих грантів, які будуть дозволяти піднімати фінансування заробітних плат нашим державним службовцям відповідно до їх результативності.

Далі в ефірі слухаємо запис розмови з Віктором Тимощуком, експертом Реанімаційного пакету реформ, одним із авторів і лобістів цього закону.

Наталя Соколенко: До чого варто готуватися держслужбовцям?

Віктор Тимощук: Є низка новацій, які почали діяти з 1 травня цього року для державних службовців. Перше: обмеження політичної діяльності — головам місцевих адміністрацій заборонений шлях до політичних партій.

Друге: для керівників структурних підрозділів є обмеження щодо зайняття посад в керівних органах політичних партій.

Третє: для посадовців категорії А є обмеження суміщення посад з мандатом депутата місцевої ради.

Інші новації не є відчутними, наприклад щорічне оцінювання, але від нього тепер буде залежати річна премія.

Наталя Соколенко: Чи конкуренти ззовні можуть вже тиснути?

Віктор Тимощук: Так, тепер на будь-яку посаду буде оголошуватися конкурс, і навіть хороших працівників не можна буде автоматично перевести на посаду.

Також є новація по дисциплінарній відповідальності. Керівник державного органу може винести лише зауваження, а всі інші види дисциплінарних стягнень, як то догана, затримка присвоєння чергового рангу, звільнення робиться тепер за участі дисциплінарної комісії.

Наталя Соколенко: Які тести проходитимуть державні службовці на щорічному оцінюванні?

Віктор Тимощук: Оцінювати діючих державних службовців будуть за результатами їх роботи. Держслужбовець повинен довести свою доцільність, скласти звіт про те, чого він досягнув на посаді за рік, та вказати на те, в чому він відчуває потребу для підвищення кваліфікації. Це стосується навіть тих, хто займає керівні посади.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.