Слухати

У КМДА назвали можливу дату і терміни будівництва метро на Троєщину (ВІДЕО)

30 травня 2017 - 11:41
Facebook Twitter Google+
А також пояснили, яким саме буде нове метро — у студії Микола Поворозник, заступник голови КМДА

Будівництво може початися вже в 2018 році, коли оцінять вартість та строки будівництва, розповів Микола Поворозник:

«Якби це залежало виключно від Києва, я би сказав, що ми, напевно, почнемо з наступного року. На сьогодні фахівці працюють над документом перед-ТЕО, який дасть можливість більш-менш точно оцінити вартість і терміни будівництва. Після цього має бути укладена міжурядова угода, яка має бути ратифікована парламентом, тоді можна говорити про початок фінансування і будівництво». 

Заступник голови КМДА зазначив, що за попередніми оцінками спеціалістів будівництво із сьогоднішніми технологіями може тривати біля 48 місяців.

Гроші на будівництво метро на Троєщину мають бути надані за кредитом по міжурядовій угоді між Україною і Китаєм:

«З такими пропозиціями до нас більше ніхто не звертався, це проект в рамках великої програми Китаю «Один пояс — один шлях» — це відродження «Шовкового шляху». Вони пропонують досить привабливі умови (2% по кредиту, 20-річний термін кредиту, співфінансування 85 на 15) на інфраструктурні проекти.

Йдеться про пільговий кредит. Щоб його можна було використати на будівництво метро, нам потрібно провести багато роботи і дослідити як ціну, так і терміни реалізації проекту, щоб можна було говорити з урядом про підписання міжурядової угоди».

Нагадаємо, Київська адміністрація домовилася з Китайським Консорціумом про будівництво лінії метро на Троєщину. Меморандум про співпрацю підписали 19 травня.

Читайте також: Декілька фактів про нову гілку метро з інтерв’ю заступника голови КМДА Миколи Поворозника.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.