Слухати

У Києві немає жодного району для безбар’єрного пересування інвалідів / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

У Києві немає жодного району для безбар’єрного пересування інвалідів

25 грудня 2015 - 08:32
Facebook Twitter Google+
Говоримо з Марго Гонтар і Дмитром Щебетюком, засновниками ініціативи Доступно.UA, про те, як зробити міський простір більш дружнім для людей в інвалідних візках

Андрій Сайчук: Розкажіть детальніше про ініціативу Доступно. UA.

Марго Гонтар: Ідея в тому, щоб перевірити заклади Києва на те, чи пристосовані вони для того, щоб люди в інвалідних візках могли до них завітати, аби банально випити кави з друзями. Ми закликаємо людей більше виходити на вулиці, не соромитись просити про допомогу на вулиці і переконуватись, що всі радо допомагають. Головний момент — це не питання примусу власників закладів. Швидше, хотілося б викликати людяне бажання долучитися і просто покращити  умови для цих людей.

Дмитро Щебетюк: Одна з наших основних цілей — показати, що люди, які пересуваються на інвалідному візку, можуть гуляти по місту, відвідувати всі ті ж заклади, що і люди, які ходять на своїх двох. Є деякі ключові моменти, які не дозволяють просидіти в закладі довгий час, чи змушують обмежуватись у питті рідини. Ми хочемо показати, куди варто і можна зайти, де можна посидіти скільки захочеш, щоб мати змогу сходити в туалет. 

Анастасія Багаліка: Чи зустрічалися вам в Україні приклади безбарєрного простору, де люди змогли б пересуватися без проблем?

Дмитро Щебетюк: До прикладу, мій знайомий займається цим питанням у місті Буча, тому там ця проблема мінімізована. А загалом у Києві немає жодного району для безбар’єрного пересування людей з особливими потребами. Доводиться прокладати в голові маршрути, куди під час прогулянки можливо сходити в туалет, адже їх не тільки мало по місту, вони до того ж не пристосовані для людей з особливими потребами.

Марго Гонтар: Ми складаємо мапу місць, дружніх до людей в інвалідних візках. Також в такий спосіб ми ангажуємо власників закладів, наприклад, кафе, робити пандуси і т.д. 

Андрій Сайчук: Ваша ініціатива діє не тільки у Києві? Які у вас плани?

Марго Гонтар: Ініціатива діє також у Дніпродзержинську. До того ж, маємо facebook-сторінку, де публікуємо звіти про ті чи інші місця із кількома фотографіями. Це перший етап ревізії.

Дмитро Щебетюк: Ми по факту інформуємо про, до прикладу, ширину проходу і тому подібне для того, щоб людина сама зважила, чи може вона технічно потрапити в середину закладу.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.