Слухати

У Києві покажуть документальну виставу «Рюссяфобія» про сучасну війну на сході та російсько-фінську 1939-40 рр

18 березня 2018 - 08:39
Facebook Twitter Google+
19-20 березня в Україні відбудеться прем’єра вистави «Рюссяфобія». У ній йдеться про сучасну війну на сході України, Революцію Гідності та радянсько-фінську війну 1939-40 рр

У студії Громадського радіо – драматург, автор п’єси «Рюссяфобія» Максим Курочкін та директора мистецьких програм у «British counsil Ukraine», співзасновника незалежного театру «Сцена 6» Володимир Шейко.

Наталя Соколенко: Ви вже показали цю виставу у Москві?

Максим Курочкін: Ні, показувати будемо не ми. Я - автор п’єси. Поставила виставу режисерка московського Театру.doc, драматургиня Варвара Фаєр, продюсерка вистави – фінка Аніта Палі. Виставу показували у Фінляндії, зараз будемо показати в Києві і вони планують довезти її до Москви.

Наталя Соколенко: Як прем’єра відбулася у Фінляндії?

volodymyr_sheyko_ta_maksym_kurochkin.jpg

Володимир Шейко, Максим Курочкін // Громадське радіо
Володимир Шейко, Максим Курочкін
Громадське радіо

Максим Курочкін: Ми не хотіли показувати фінам свій погляд на їхню історію, ми прагнули змусити їх замислитися, що та війна фактично продовжується. Війна в Україні для них далека, незрозуміла і тому байдужа, так само світ реагував на їхню війну 80 років тому. Вони це ніби ми, але через якийсь час. Чи навпаки.

Аналогії двох війн – очевидні. Та ж технологія брехні, ті ж алгоритми дій.

Наталя Соколенко: Термін «рюссяфобія» у фінів: політкоректний чи ні, чи анекдотичний? Наскільки поширений чи, навпаки, невідомий?

Максим Курочкін: Для фінів це незрозуміла назва. Ми їх назвали «рюссяфоби», це наш неологізм. Вони дуже бояться звинувачень у не політкоректності. Фіни виграли ту війну, бо втримали незалежність. Та водночас і програли, бо втратили території і прийняли це. Вони бояться дискусій на цю тему.

Назва вистави — від фінського зневажливого прізвиська росіян — ryssä.П’єса заснована на інтерв’ю, зібраних у Фінляндії, Україні та Росії упродовж останніх двох років.

Сергій Стуканов: Чого ви очікуєте від показу вистави в Україні? І що важливо побачити та почути у ній українським глядачам?

Володимир Шейко: Я погодився на цю виставу одразу, навіть не читаючи п’єси. Вхопився за цю можливість не вагаючись. Це має відбутися для глядацького досвіду, для акторського. Вистава унікальна тим, що у ній поєднуються три культури, поєднуються люди, які б ніколи не зустрілися за інших обставин.

Повну версію розмови дивіться у доданому відео файлі.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.