У Києві презентують книжку «Подєбрадський полк» Армії УНР»

12 листопада 2015 - 08:37 216
Facebook Twitter Google+
Не менше ста двадцяти випускників Подєбрадської академії працювали на Підкарпатській Русі. І вони «підготували» Карпатську Україну 1939 року

Книжка «Подєбрадський полк» Армії УНР» уже була презентована у Мюнхені, Будапешті і Празі. Про що є змога дізнатися зі сторінок цього видання розповідає письменник, головний редактор газети «Незборима нація» президент історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль.

Василь Шандро: Про що ця книжка?

roman_koval.jpg

Роман Коваль про книжку «Подєбрадський полк» Армії УНР»
Роман Коваль про книжку «Подєбрадський полк» Армії УНР»
http://hromadskeradio.org/

Роман Коваль: Це метафора. Насправді такого полку не існувало. Але мова йде про українських військових-емігрантів, козаків та старшин УНР, Галицької Армії, які опинилися в Чехословаччині і закінчили Українську господарчу академію в Подєбрадах і ставали вчителями. Тому, я вибрав саме таку назву — «Подєбрадський полк Армії УНР». Це прості люди, які стали визначними науковцями.

Це, фактично, енциклопедія визвольної боротьби: тут є і біографія, і фотографія — можемо заглянути в очі цим людям. Не менше ста двадцяти випускників Подєбрадської академії працювали на Підкарпатській Русі. І вони «підготували» Карпатську Україну 1939 року. ОУН вже потім «під’їхали».

Хоча чехи до нас добре поставилися, але вони не хотіли, щоби в Подєбрадах навчалися закарпатці, бо хотіли їх чехізувати, асимілювати.  Не хотіли також, щоб після навчання вони поверталися на Закарпаття та піднімали просвітній рівень людей. А це було їхнім головним наміром —  ставали вчителями у народних школах та працювали там за копійки. Вони йшли на ці копійки, але щоб тільки бути корисними своєму народові. Про цих людей зараз нічого невідомо: про 90% з них немає згадки навіть в енциклопедіях з українознавства. Ми зробили перший том, а буде загалом три томи із чотирма тисячами імен.

Василь Шандро: Коли та де презентуватимете книжку?

Роман Коваль: Книжка «Подєбрадський полк» Армії УНР» уже була презентована у Мюнхені, Будапешті і Празі. А завтра  (12 листопада — ред.) о 19.00 запрошую на презентацію книги в Інституті українознавства.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.