Слухати

У Києві відкривається виставка українського наївного мистецтва, — співкураторка Лідія Лихач

22 вересня 2014 - 04:45
Facebook Twitter Google+
У вівторок 23 вересня у галереї "Хлібня" відкривається виставка українського наївного мистецтва "Збережене сонце". Її куратори - Лідія Лихач і Петро Гончар
У Києві відкривається виставка українського наївного мистецтва, — співкураторка Лідія Лихач / Програми на Громадському радіо

Лідія ЛихачУ вівторок 23 вересня у галереї «Хлібня» відкривається виставка українського наївного мистецтва «Збережене сонце». Її куратори — Лідія Лихач і Петро Гончар. Про неї «Громадській хвилі» розповідає Лідія Лихач. «Назву виставки я підледіла в Луї Арагона, котрий писав про Анрі Матісса, що той «зберіг сонце». Так само і картини на виставці «Збережене сонце» представляють скажені десятиліття — воєнні та голодні».

«В попередній виставці «Майстри наїву» про авторів наївного мистецтва говорять визнані сучасні українські митці — у них усіх в майстернях є український наїв. Як каже Арсен Савадов, від наїву іде найкоротша стежка до серця».»В термінах зараз є багато плутанини, тож одна з цілей проекту є бажання розібратися в термінології — що слово «наїв» означає для дослідників в Україні, Франції, США».

Слухайте «Громадську хвилю» наживо щодня з 21:00 по 23:00 онлайн на нашому сайті, на хвилях УР 1, на 105 FM в Києві та на FM частотах по всій Україні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.