Слухати

У Києві вперше публічно обирають головного архітектора

13 лютого 2016 - 09:27 250
Facebook Twitter Google+
Експертка РПР, Оксана Величко, коментує те, як відбувається конкурс, та розповідає про обов’язки майбутнього посадовця

Оксана Величко: Сьогодні Київ обирає головного архітектора міста. Як виявилося, ця тема дуже болить киянам та стала резонансною. Відбулося чергове засідання членів комісії, які, власне, й обиратимуть головного архітектора.

Василь Шандро: Які функції виконуватиме головний архітектор? Вони будуть відмінними від тих, які виконував попередник?

Оксана Величко: До старих обов’язків додадуться ще й старі проблеми, які потрібно вирішувати — боротися із незаконним будівництвом та перетворювати місто на таке, яким його бачать кияни. Головний архітектор має поставити акцент на спілкуванні із громадськістю.

dsc_9027_0.jpg

Департаменту містобудування та архітектури КМДА / www.informator.news
Департаменту містобудування та архітектури КМДА
www.informator.news

Наталя Соколенко: Вибори головного архітектора Києва у такий спосіб, здається, відбуваються вперше.

Оксана Величко: Так, це в перше. Кличко оголосив, що конкурс буде відкритим. Власне таким ми його і робимо, хоча й інколи доводиться протистояти тенденціям влади, яка намагається все-таки переформатувати його на закритий. Наприклад, на сьогоднішнє засідання спочатку вирішили не запрошувати журналістів. Але завдяки тому, що наші журналісти наполегливі, їм цього не вдалося.

Наталя Соколенко: Наскільки кандидати, на вашу думку, готові у майбутньому підтримувати діалог із громадськістю?

Оксана Величко: На превеликий жаль, дуже мало кандидатів подали заявки — ніхто не бажає собі такої складної долі: зарплата низька, відповідальність велика, тиск та очікування громадськості шалені. За багатьма кандидатами тягнеться репутаційний шлейф скандалів, тому обирати буде важко.

Василь Шандро: Громада зможе якимось чином контролювати діяльність головного архітектора та всієї галузі?

Оксана Величко: Це питання постійного діалогу, але для початку варто обрати того, із ким цей діалог можна буде налагодити.

Список кандидатів на цю посаду оприлюднений на сайті КМДА і на пошту [email protected]gmail.com можна надсилати відгуки стосовно їхніх кандидатур.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.