Слухати

У лавах Республіканської партії через Трампа серйозні розбіжності — Козирєва

24 липня 2016 - 07:30
Facebook Twitter Google+
Дональд Трамп офіційно став кандидатом у президенти, але частина республіканців не задоволені його кандидатурою і радше підтримають представника лібертаріанців: розповідає журналістка Тетяна Козирєва
У лавах Республіканської партії через Трампа серйозні розбіжності — Козирєва / Програми на Громадському радіо

За останні два місяці Дональд Трамп збільшив свої рейтинги на 10%, таким чином скоротивши відставання від Гілларі Клінтон до 3%. Проте його підтримка у Республіканській партії далеко не абсолютна, і це було відчутно на з’їзді республіканців, що його відвідала журналістка hromadske.ua Тетяна Козирєва.

Тетяна Козирєва: Не так вже й однозначно підтримували республіканці Дональда Трампа і його номінацію на кандидатуру в президенти від Республіканської партії. На сцену виходив Тед Круз, який посів друге місце на праймеріз і зійшов через незгоду з результатами. Він відмовився визнавати номінацію Трампа і дуже критично висловився щодо нього на наступний день.

c108a6ce3b82d751df9361d1a38ffbb9.jpg

Дональд Трамп // ntv.ru
Дональд Трамп
ntv.ru

Так само відмовився визнавати номінацію Трампа Джон Кейсік, і не відвідав з’їзд партії жоден колишній президент-республіканець, зокрема родина Бушів. Тобто у Республіканській партії є розкол.

Андрій Сайчук: Наскільки небезпечний цей розкол для існування партії?

Тетяна Козирєва: Це було менше помітно на самому з’їзді, який виглядав як рок-концерт. Риторика більшості спікерів була спрямована не на майбутнє, а критично проти того, що є у демократичній партії — проти президента Барака Обами і політики держсекретаря Гілларі Клінтон.

Це те, що зараз тримає Республіканську партію. Але загалом у партії немає єдності. Більшість делегатів, з якими мені доводилось спілкуватися, підтримували не Дональда Трампа, а Кейсіка або Круза.

Тед Круз каже, що не буде голосувати за Гілларі Клінтон, подумає, чи голосуватиме за Трампа, але він незадоволений обома кандидатами.

Є третій кандидат — лібертаріанець. Деякі республіканці, з якими мені вдалось поспілкуватися, скоріш підтримають його.

Наталя Соколенко: Дональд Трамп у тій атмосфері нагадує когось з українських політиків?

Тетяна Козирєва: У чомусь його можна порівняти з Олегом Ляшком і його «матір’ю» в політиці Юлією Тимошенко. Можна також порівняти з Віктором Януковичем — нинішній голова штабу Трампа раніше працював з Януковичем. Але вішати кліше не хотілося б.

Популярність Дональда Трампа виросла на 10% за рахунок терактів ISIS, які зараз відбуваються, і ненависті американців до мусульман. Він активно педалює антимусульманську тему. Крім того, він робить антиімігрантські заяви, які включають і стіну між Мексикою і США.

І ще одним ключовим складником є його «Blue Lives Matter», тобто життя робітників має значення. «Сині сорочки» — так в американців називають робітників.

Є версія, що Трамп пройшов праймеріз завдяки родині. Він активно показує дружину, сім’ю. Вони успішні, гарні — класична американська мрія.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.