Слухати

У Міністерства не вистачило політичної волі на реформу ЖКГ, - Тетяна Бойко

09 червня 2018 - 09:14
Facebook Twitter Google+
Чому відклали реформу ЖКГ? Говоримо з Тетяною Бойко, координаторкою житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі «ОПОРА»
У Міністерства не вистачило політичної волі на реформу ЖКГ, - Тетяна Бойко / Програми на Громадському радіо

Василь Шандро: На вашу думку, відтермінуваня реформи ЖКГ є політично невмотивованим рішенням?

Тетяна Бойко: Тут  політична складова. Наші проекти, підготовлена законодавча база застрягли на погодженнях у центральних органах виконавчої влади. Думаю, це сталося не випадково. У Міністерства регіонального розвитку не було політичної волі, не було бажання рухати цю реформу.

Тетяна Трощинська: З чим пов’язана відсутність політичної волі?

Тетяна Бойко: Питання тарифів болюче. Є кілька аспектів. Перший — управління багатоквартирними будинками. Те, чим сьогодні займаються ЖЕКи. Прийнятий закон не надто сильно відтерміновує час введення цієї послуги в управління. У цій ситуації був явний супротив органів місцевого самоврядування, міських голів, які не хотіли проводити справедливих конкурсів. Адже ЖЕКи є ласими шматками деяких очільників міст та наближених депутатів. 

Нормативно-правова база розроблена, але не прийнята. Виконавцям цих комунальних послуг вона була невигідною. 

Реформи ЖКГ не йде легко, її треба пхати. Якби пан віце-прем’єр Зубко наполягав і активно включився, то процес рухався б швидше.

Тетяна Трощинська: Все ж 10 червня новий закон про ЖКГ вступає в дію. Що зміниться?

Тетяна Бойко: Вступає в дію послуга управління багатоквартирними будинками. Найближчим часом мали б прийнятий вже розроблений типовий договір з управителем багатоквартирного будинку. Співвласники на договірних засадах зможуть домовлятися за той тариф, який вони схочуть.

Якщо говорити про постачальників, надавачів послуг, то відтерміновується лише укладення договорів для виконавчих служб тепло- та водопостачання. Що стосується електро- та газопостачання, то договори про надання послуг мають бути індивідуальними. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.