Слухати

У Мюнхені Дмитро Медведєв погрожував Третьою світовою війною, — Ганна Гопко

14 лютого 2016 - 09:28
Facebook Twitter Google+
Народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань закордонних справ Ганна Гопко розповіла про перебіг Мюнхенської безпекової конференції, на якій вона зараз перебуває
У Мюнхені Дмитро Медведєв погрожував Третьою світовою війною, — Ганна Гопко / Програми на Громадському радіо

ganna_gopko_0.jpg

Ганна Гопко /
Ганна Гопко

Анастасія Багаліка: Що відбувається на Мюхненській безпековій конференції, крім заяв українського президента і російського прем’єра?

Ганна Гопко: Це конференція, на якій не ухвалюють рішення, а посилають чіткі сигнали, що буде пріоритетом цього року. У глобальному денному — міжнародний тероризм, ситуація в Сирії і Україна. Але від України вже більше очікують і вимагають внутрішніх перетворень, тому аби втримати антипутінську коаліцію, нам потрібно буде показати, що реформи реальні, а не на словах.

Анастасія Багаліка: Західний світ продовжує наполягати на виконанні Мінських домовленостей?

Ганна Гопко: Очевидно, тому що це один з моментів, необхідних для зрушення ситуації на Сході України і її мирного врегулювання. Усі розуміють, що військового вирішення ситуації немає. Санкції проти Росії будуть доти, доки вона саботуватиме свої зобов’язання.

Уже є погодження, що бюджет ОБСЄ на спостерігачів у рамках моніторингової місії в Україні зросте до 800 осіб, і буде декілька програм.

Анастасія Багаліка: Українська і сирійська теми однаково актуальні у Мюнхені?

Ганна Гопко: Сирійська є більшим пріоритетом. Це видно по кількості дебатів.

Анастасія Багаліка: Як реагували провідні політики світу на виступ російського прем’єра, де він звинуватив Україну у невиконанні Мінських домовленостей, назвав війну в Україні громадянською і сказав, що Росія перебуває у стані холодної війни з Європою?

Ганна Гопко: Він відверто погрожував Третьою світовою війною. Такий виступ більше розрахований на зазомбованих громадян Росії, а не на цю публіку. Медведєв озвучив позиції Путіна і визнав, що він заходив до Путіна, щоб погодити месиджі. Він сказав, що вони і так роблять багато по виконанню Мінських угод, тому вони вважають, що пора переглянути політику санкцій, проте це також не знайшло підтримки у західних політиків.

Анастасія Багаліка: Як звучало на конференції питання Криму?

Ганна Гопко: Ми розуміємо, що конфлікт в Україні припиниться тоді, коли повернеться до початку. Росія порушила міжнародні зобов’язання, окупувавши Крим. Окремі санкції стосуються Донбасу, окремі — Криму, і вони не будуть зняті до врегулювання питання повернення Криму і захисту прав людини.

Анастасія Багаліка: Чи є пожвавлення уваги до проблеми анексії Криму?

Ганна Гопко: Останні дії — ролики про порушення прав кримськотатарського народу — мали певний резонанс. Загострилися стосунки з Росією у Туреччини, яка остерігається, щоб Крим не став платформою для нових військових дій.

Анастасія Багаліка: Чому президент України зачепив тему корупції у своєму виступі?

Ганна Гопко: Захід за останні два роки очікував від України більшого прогресу у реформуванні країни. У них постає питання, чи Україна спроможна реформувати правоохоронні органи, прокуратуру, показати, що ми можемо бути успішними. Відсутність швидкого прогресу у реформах є ключовим для західних партнерів при наданні подальшої підтримки України. Багато країн не хочуть ризикувати своїм престижем, розуміючи, що черговий шанс буде втрачений, як це було після Помаранчевої революції. Вони сподіваються, що українці припинять внутрішню боротьбу за владу і сфокусуються на роботі.

Анастасія Багаліка: Усередині західного дипломатичного світу вже йдуть розмови про умови продовження санкцій проти Росії?

Ганна Гопко: Є чіткі сигнали, що зараз багато залежить від України — ми повинні показувати активні зміни.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.