У нас все ще немає грошей на гідну зарплатню держслужбовцям, — експерт РПР

19 лютого 2016 - 09:23
Facebook Twitter Google+
З Денисом Бродським, експертом РПР в аспекті держуправління, говоримо про те, як обиратимуть держсекретарів та якими будуть їхні функції

Ірина Соломко: Яким чином Закон «Про державну службу» може покращити роботу Кабміну?

Денис Бродський: Приміром тим, що на міністерські крісла вже не погодяться люди, які розуміють, що вони не будуть контролювати потоки. Маємо очікувати, що у міністрів, які прийдуть з травня, доступу до годівнички не буде. У нас з’являться держсекретарі, які перед Законом будуть забезпечувати професійну діяльність міністерств. Більше не працюватиме принцип: що міністр скаже — те й треба робити. Вся діяльність буде підзвітна та контролюватиметься Законом.

Держсекретарів обиратимуть на конкурсній основі на підставі оцінки професійної компетентності, порядності.

Ірина Соломко: Фактично, Кабмін саботує реалізацію цього Закону. Він може до травня і не зафункціонувати. Ви з цим погоджуєтесь?

Денис Бродський: Частково. Щоб Закон запрацював, потрібно прийняти понад 30 актів. Ми робимо все можливе, щоб ці документи були якісними. Вже напрацьовано порядок проведення конкурсу, який має викликати суспільну довіру.

Повинні відібрати 4 гідних представників від громадськості для здійснення конкурсного відбору.  Ми охрестили їх «фантастичною четвіркою». Із 12 членів комісії третина — представники громадськості.

Критерії відбору на посаду держсекретаря — перевірка на доброчесність, спосіб життя має відповідати доходам, гідна ділова репутація, маємо перевірити також на здатність чинити опір корупції.

Порядок відбору вже розроблений, зараз він проходить затвердження у відповідних міністерствах. Сподіваюся, до кінця року ми матимемо держсекретарів. Єдина проблема — у нас все ще немає грошей на гідну оплату роботи цих людей.

Європейці готові надати 90 млн на доплату нашим держслужбовцям, але хочуть бачити стратегію реформування, якої у нас, звісно, немає.

У бюджеті закладено кошти на виплати 7-8 тис. грн за роботу держсекретаря, але нормальна людина на такі гроші працювати не піде. Наше бачення таке: потрібно передбачити гідне фінансування для держслужбоців, відібрати серед кандидатів найкращих фахівців.

Ірина Соломко: За який час можна це зробити?

Денис Бродський: Звісно, це робиться не за день. Канада, коли робила таку реформу, витратила 2 роки.

Анастасія Багаліка: Які нові механізми буде впроваджено для скорочення штату чиновників?

Денис Бродський: Треба проводити детальне обстеження та відрізати всі неварті та невластиві функції, які виконують наші державні органи. Для цього потрібно визначитися з повноваженнями кожного Міністерства, розділити їх функції та обов’язки. Наприклад, навіщо нам Міністерство туризму? Якщо ми визначимо його місію, то визначимо й повноваження. Зараз спостерігаємо дублювання, коли неможливо зрозуміти, де закінчується одне міністерство й починається інше.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.