Слухати

У Польщі вступив у дію закон про заборону торгівлі у неділю

12 березня 2018 - 08:32
Facebook Twitter Google+
На зв’язку з Громадським радіо журналістка Олена Бабакова з Польщі

Лариса Денисенко: Розкажіть, будь ласка, детальніше про суть цього закону.

Олена Бабакова: Напередодні неділі, у суботу та п’ятницю, було враження, що повернулася в СРСР 80-х років: люди згрібали з полиць усе, ніби магазини не працюватимуть не один день, а тиждень чи два тижні.

Тему про заборону торгівлі по неділях просували дві впливові інституції: католицька церква і польські профспілки, зокрема рух «Солідарність». І говорити про це почали ще за каденції попередньої влади.

olena_babakova.jpg

Олена Бабакова // Громадське радіо
Олена Бабакова
Громадське радіо

Нинішній закон набрав чинності 1 березня і ось минула перша неділя його дії.

Торгівля заборонена у дві з чотирьох неділь на місяць. Наприклад, у березні торгівля дозволена 11 березня та 18. Вже склали графік до кінця поточного року. Цікаво, що під дію закону не потрапляють цукерні та магазини квітів.

Польська економіка розвивається швидко, покупці хочуть залишати гроші за покупки, тому фірми починають обходити цей закон. Наприклад, супермаркет відкриває цукерню на своїй території і разом з солодощами продає інші свої товари.

Щодо польського суспільства,то воно поділилося. Тема заборони торгівлі в неділю стала дуже політичною. Прибічники правлячої партії кажуть, що рішення слушне, що це зміцнить родини і тому подібне. Противники ж говорять, що це нав’язування полякам волі подібно до того, що було при комунізмі.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.