У Президента і Прем’єр-міністра немає розуміння, що проблеми переселенців потрібно вирішувати

19 вересня 2015 - 07:58
Facebook Twitter Google+
Таміла Ташева, координатор ГО «Крим-SOS», каже, що з вересня почали роботу 27 радників з питань переселенців, які вирішуватимуть проблеми внутрішньо переміщених осіб

Таміла Ташева: Це спільний проект громадської організації «Крим-SOS» та Міністерства соціальної політики. Він фінансується за підтримки британського уряду та канадського «Stabilization Resourсe Service». Така система радників створено через те, що деякі проблеми вирішуються на центральному рівні, але не на регіональному. В обов’язки радника входить спілкування безпосередньо з переселенцями та з Міністерством та громадським сектором.

Цю програму запустили 1 вересня. Вже відбулися навчання для радників. Зараз вони облаштовуються на робочих місцях і, думаю, з наступного тижня вони вже матимуть робочі години, у які прийматимуть переселенців.

Галина Бабій: А в польових умовах вони будуть працювати? Тобто, чи будуть вони відвідувати місця, де компактно живуть переселенці, для того, щоб побачити проблеми на власні очі?

Таміла Ташева: Звісно. Вони їздитимуть у місця, де це потрібно. У нашій команді є дві людини, яких ми назваємо «командою SOS». Вони їздитимуть по всіх регіонах і вирішуватимуть нагальні проблеми.

Тетяна Трощинська: Хто і як обирав кандидатів на посаду радника? Як відомо, із 120 кандидатів обрали 27.

Таміла Ташева: Обирали команда «Крим-SOS», керівництво нашої організації, радились з Міністерством соцполітики. У нас був набір критеріїв, за якими ми обирали радників. Це досвід роботи з внутрішньо переміщеними особами, бажаний досвід у сфері громадського сектору, бажана юридична освіта, знання англійської, проектної діяльності та ін. Вміння бачити у перспективі та навички проектної діяльності особливо необхідні, адже держава немає стратегії щодо роботи з переселенцями, тому потрібно власними силами будувати якісь схеми виходу із ситуації.

Галина Бабій: Йдеться тільки про роботу з переселенцями з Криму чи з Донбасу також?

Таміла Ташева: Звісно, «Крим-SOS» займається й переселенцями зі Сходу і звернень саме від них  набагато більше — 80%.

Тетяна Трощинська: Що у Міністерстві соціальної політики говорять з цього приводу?

Таміла Ташева: Питання в тому, що Міністерство соціальної політики відповідає лише за соціальний захист населення. Ми розуміємо, що питання переселенців дуже об’ємне. Ми не маємо органу, який би займався внутрішньо переміщеними особами. Немає бачення у Президента та  Прем’єр-міністра того, що переселенцям потрібно допомагати.

За нашими даними, близько 60% людей не збираються повертатися у свої домівки. Тому потрібно розробляти довгострокові програми щодо їх адаптації до нових місць. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.