Слухати

У питанні виборів на окупованому Донбасі Україну позбавили суб'єктності — журналіст

20 вересня 2015 - 09:28
Facebook Twitter Google+
Після обговорення теми виборів політичною підгрупою в Мінську Україну можуть змусити прийняти окремий закон під вибори на окупованих територіях
У питанні виборів на окупованому Донбасі Україну позбавили суб’єктності — журналіст  / Програми на Громадському радіо

Заступник головного редактора ZN.ua Сергій Рахманін пояснює, звідки стало відомо про «план Мореля», чому про вибори на окупованих територіях заговорили так раптово і чи дійсно їх можуть провести.

Анастасія Багаліка: Що значить ця інформація про можливість виборів на Донбасі і наскільки можна очікувати, що відбулося в політичних колах насправді призведе до виборів на окупованих територіях?

Сергій Рахманін: Це не означає, що нам потрібно до них готуватися, але вони можливі. Якщо ще в серпні всі говорили, що це неможливо, то саме у вересні почалися процеси, які доводять протилежне.

Анастасія Багаліка: Чому? Що саме змінилося між Україною та окупованими територіями?

Сергій Рахманін: Між Україною і окупованими територіями нічого не змінилося, а змінилося, на жаль, там, де вирішується питання щодо майбутнього України і цих територій. На превеликий жаль, Україна в цьому процесі є не об’єктом, а суб’єктом.

Прискорення цьому процесу надала зустріч міністрів закордонних справ Нормандської четвірки. Після цього з’явилася заява німецького МЗС, де нарешті було чітко сформульовано, про що домовилися в Мінську, тому що зробити висновки, про що вони домовилися було неможливо.

І там було прописано, що вибори на окупованих територіях можливі і обговорення буде проводитися тристоронньою контактною групою. І під час цього обговорення вони мають спиратися на «план Мореля». Це слово сполучення з’явилося вперше саме в заяві німецького МЗС.

«План Мореля» — це стислий виклад того, про що домовилися чотири міністри закордонних справ, один з яких — український. Тому Україна підтвердила, що вона обговорює можливість проведення виборів і план, який носить назву «Елементи спеціального тимчасового закону про вибори». 

Фото: Фейсбук Сергій Рахманін 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.