Слухати

У питанні виборів на окупованому Донбасі Україну позбавили суб'єктності — журналіст

20 вересня 2015 - 09:28 377
Facebook Twitter Google+
Після обговорення теми виборів політичною підгрупою в Мінську Україну можуть змусити прийняти окремий закон під вибори на окупованих територіях

Заступник головного редактора ZN.ua Сергій Рахманін пояснює, звідки стало відомо про «план Мореля», чому про вибори на окупованих територіях заговорили так раптово і чи дійсно їх можуть провести.

Анастасія Багаліка: Що значить ця інформація про можливість виборів на Донбасі і наскільки можна очікувати, що відбулося в політичних колах насправді призведе до виборів на окупованих територіях?

Сергій Рахманін: Це не означає, що нам потрібно до них готуватися, але вони можливі. Якщо ще в серпні всі говорили, що це неможливо, то саме у вересні почалися процеси, які доводять протилежне.

Анастасія Багаліка: Чому? Що саме змінилося між Україною та окупованими територіями?

Сергій Рахманін: Між Україною і окупованими територіями нічого не змінилося, а змінилося, на жаль, там, де вирішується питання щодо майбутнього України і цих територій. На превеликий жаль, Україна в цьому процесі є не об’єктом, а суб’єктом.

Прискорення цьому процесу надала зустріч міністрів закордонних справ Нормандської четвірки. Після цього з’явилася заява німецького МЗС, де нарешті було чітко сформульовано, про що домовилися в Мінську, тому що зробити висновки, про що вони домовилися було неможливо.

І там було прописано, що вибори на окупованих територіях можливі і обговорення буде проводитися тристоронньою контактною групою. І під час цього обговорення вони мають спиратися на «план Мореля». Це слово сполучення з’явилося вперше саме в заяві німецького МЗС.

«План Мореля» — це стислий виклад того, про що домовилися чотири міністри закордонних справ, один з яких — український. Тому Україна підтвердила, що вона обговорює можливість проведення виборів і план, який носить назву «Елементи спеціального тимчасового закону про вибори». 

Фото: Фейсбук Сергій Рахманін 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.