Слухати

У жовтні з’явиться «wow-слот» просвітницького мовлення на Суспільному, — генпродюсерка

09 серпня 2017 - 10:55
Facebook Twitter Google+
Говоримо про просвітницький напрямок роботи Суспільного мовлення
У жовтні з’явиться «wow-слот» просвітницького мовлення на Суспільному, — генпродюсерка / Програми на Громадському радіо

У студії Громадського Радіо — генпродюсерка просвітницького напрямку на Суспільному Тетяна Кисельчук.

Тетяна Кисельчук: В суспільне мовлення входить декілька національних телеканалів («Перший Національний», «Культура», «UA:Крим»), три радіостанції, 26 регіональних каналів. Також створюється digital-платформа. Я відповідаю за просвітницький напрямок усіх платформ. Для мене він існував в розрізі телеканалу «Культура». Так, контент є, але я хочу його трансформувати.

Ірина Славінська: Ідеться про закриття всіх наявних раніше програм і відкриття нових?

Тетяна Кисельчук: Я та інші генпродюсери думаємо так: ми моніторимо контент, який є, підтягуємо режисуру та редактуру тощо, але деякі програми віддають радянщиною в багатьох речах, треба закривати передачу. Тому ми працюємо в двох напрямках — трансформуємо ті програми, які можна трансформувати, і створюємо нові.

Лариса Денисенко: Як цікаво можна говорити про права людини, саморозвиток, освіту, читання?

Тетяна Кисельчук: Коли ми говоримо про просвітництво, виходить тема юридичного права. Ми говорили про те, що треба розказувати людською мовою про права людини. Ми вигадали смішну програму в плані подачі про права людини.

Ми беремо серйозні теми, а подаємо їх трохи розважально.

Лариса Денисенко: Чи плануєте ви торкатися складних суспільних тем? Є багато травматичних тем, які поляризують суспільство

Тетяна Кисельчук:  Я ще не планувала такого пілотного проекту, але його треба робити. Ми будемо робити пізнавальні просвітницькі передачі, пов’язані з критичним мисленням, градусом недовіри, але поки ми робимо декілька інших проектів. У нас багато кадрових питань.

Ірина Славінська: Суспільне мовлення – це мовлення для всіх. Воно має враховувати і легкий, «попсовий» контент. Чи Тетяна Кисельчук буде працювати з «попсою»?

Тетяна Кисельчук:  Звісно. Створюючи передачі, ти маєш думати про кожну категорію населення. Мені треба достукатися до якнайбільшої кількості людей. Це фантастичне завдання. Я намагатимуся саме його виконувати. 

Ірина Славінська: Чи існує для команди Суспільного календарний план?

Тетяна Кисельчук:  Ми намагаємося зробити так, щоб «Перший Національний» стартував з першого жовтня з деякими змінами. Ми умовно в нашому колективі називаємо це «wow-слот».

Одне з радіо стартує з першого вересня, а наступне з першого жовтня. Восени ми точно побачимо якісь зміни. Вони не будуть значними і супермасштабними, але будуть.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.