Слухати

Учасників хресної ходи можуть використовувати як «живий щит», – речник УГКЦ

25 липня 2016 - 08:02
Facebook Twitter Google+

Гості

Речник Української греко-католицької церкви Ігор Яців пояснює позицію свої церкви щодо хресної ходи, організованої Українською православною церквою Московського патріархату
Учасників хресної ходи можуть використовувати як «живий щит», – речник УГКЦ / Програми на Громадському радіо

Євген Павлюковський: Яка офіційна позиція Української греко-католицької церкви щодо хресної ходи на Київ, організованої Українською православною церквою Московського патріархату?

Ігор Яців: Така позиція існує не як документ. Предстоятель УГКЦ і блаженнійший Любомир Гузар висловлювалися з цього приводу. Як спосіб молитви такі хресні ходи відбуваються у всіх церквах візантійської традиції. Але ж чомусь є несприйняття у суспільстві бажання цих людей йти і молитися за мир.

Треба ставити запитання, чому не сприймають такі дії церкви Московського патріархату. Мабуть тому, що за роки війни ця церква не зайняла зрозумілої, чіткої позиції по стороні України і українського народу, а підігрує Росії і російській пропаганді, натякаючи на громадянську війну. А окремі священики благословляють бойовиків і загарбників, які прийшли на нашу землю. Саме тому людей, які йдуть з благими намірами сприймають як щось, що може виявитися провокацією.

Чи не роблять з цих людей живий щит, як в Криму колись зелені чоловічки робили щит і захоплювали півострів.

Євген Павлюковський: Яким бачите подальший розвиток ситуації в Києві?

Ігор Яців: Хочу принагідно просити людей, які б хотіли чинити перешкоди не робити цього. Це б і було частиною сценарію. Нехай люди ідуть, моляться за мир. Важливо, щоби правоохоронні органи якісно виконали свою роботу.

Євген Павлюковський: Чи можуть вплинути ці події на розгляд Вселенським собором питання про надання автокефалії Українській православній церкві?

Ігор Яців: Я би напряму не пов’язував ці події. Ті, хто зараз беруть участь у соборі не будуть оглядатися на те, що робить чи говорить Росія. Рішення собору не залежить від того, відбувається хода чи ні і скільки людей в ній бере участь.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.