Слухати

Україна більше не блокує міжнародні переговори зі зміни клімату, — експертка

19 червня 2015 - 12:56 170
Facebook Twitter Google+

Марія СторчилоКоординаторка програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Марія Сторчило підтверджує, що Україна припинила блокувати міжнародні переговори щодо правил 2-го періоду Кіотського протоколу. Тепер це роблять Казахстан і Білорусь. Це Марія Сторчило спостерігала під час переговірної сесії в Бонні в червні. 

Водночас Україна ще не подала до Секретаріату відповідної Конвенції свої національні внески (INDCs). Це вже зробила низка сторін, в тому числі ЄС і Росія. На думку експертки, енергоефективність і захист клімату нерозривно пов’язані, й це слід враховувати Мінприроди у формуванні кліматичної політики. 

«Цього разу делегати відмітили Україну, як активного учасника переговорів. Ми припинили блокувати переговори, і другий напрямок переговорів – це нова угода. Її специфіка в тому, що там не буде квот. Тобто, кожна країна мала відзначити, які з зобов’язань вона себе бере» — зазначила гостя студії.

Також Марія Сторчило розповіла, що на сесії у Боні Україні дозволили користуватися певними квотами. 

«Україна зголосилася на компроміс, на який пішли всі країни, щоб дозволити використовувати Україні квоти першого періоду. Але це спричинило те, зо Білорусь та Казахстан почали вимагати для себе також квоти» — розповіла Марія Сторчило.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.