Слухати

Україна на Франкфуртському ярмарку: 100 квадратних метрів і 30 тисяч доларів

30 червня 2015 - 12:31
Facebook Twitter Google+

ФранкфуртУ студії «Громадської хвилі» - Олександр Афонін (президент української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів) та Ольга Жук (кураторка Книжкового Арсеналу), котрі є учасниками робочої групи з підготовки участі України з окремим стендом у Франкфуртському ярмарку 2015 року. Протягом останніх двох років кошти на участь України не виділялися взагалі, а 2015 року організатори запросили 30 тисяч доларів — розповідає Олександр Афонін про підготовку участі України у Франкфуртському ярмарку. «Гроші виділяються з програми «Українська книга», — пояснює Олександр Афонін. 

Олександр Афонін пояснює: «Час на підготовку до участі у Франкфуртському ярмарку вкрало Міністерство фінансів, де документи пролежали півтора місяці. Якби все ішло нормальним технологічним процесом, то роботу ми би почали не в липні, а в травні 2015 року. До речі, рішення про виділення коштів досі не прийняте — тут все залежить лише від прем’єр-міністра Арсенія Яценюка».

Цього року віце-президент Франкфуртського ярмарку Тобіас Фосс відвідав Книжковий Арсенал, де говорив зокрема про брендинг країн. Цей концепт, на думку Ольги Жук, є дуже плідним для підготовки концепції представлення та участі України у Франкфуртському ярмарку.

«Одна частина стенду — це твори українських авторів, які вже були перекладені іноземними мовами — наприклад, Андрій Курков, Юрій Андрухович, Сергій Жадан. Друге завдання — нові обличчя та нові книжки, і тут видавці можуть подати заявки на участь та представлення від 1 до 10 книжок. Рішення буде приймати робоча група — консенсусом. За цими пропозиціями ми будемо готувати каталог — ми пропонуємо самим видавцям визначитися з тим, кого вони хочуть пропонувати. Не виключаю, що ми будемо шукати кошти на те, щоб привезти когось із запропонованих видавцями авторів», — пояснює «кухню» підготовки змістової частини Олександр Афонін. А Ольга Жук, посилаючись на власний досвід кураторської роботи на Книжковому Арсеналі, додає, що варто залучити до презентацій на українському стенді не тільки книги, але і додаткову програму — кіно, живопис тощо.

«Україна брала участь у Франкфуртському ярмарку. Спочатку на рівні асоціації ми збирали копійки, і брали 12-16 метрів стендик, але він не претендував на загальнонаціональний, а Україна, як держава взагалі ігнорувала цей захід. І вперше нам вдалося, знову ж зібравши кошти з видавців, вивезти тодішнього голову Держкомітету телебачення і радіомовлення Івана Чижа на цей ярмарок. Він був вражений» — розповідає президент української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін та додає, що «Франкфуртський ярмарок – це подія світового рівня, де збираються найпотужніші світові агентства, і збирається понад 100 країн» — зазначів він.

У свою чергу  Ольга Жук додає:  «Франкфуртський форум – це величезна іміджева подія, і там країни змагаються за привернення уваги до себе, і країна, як правило, готується до цієї події не менше року. У нас зараз часу дуже мало, і ми маємо напружити всі свої можливі сили, залучити якомога більше зовнішніх коштів, тому що грант, отриманий від держави, не є достатнім, щоб презентувати Україну на належному рівні»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.