«Українці найбільше потерпають від торгівлі людьми в Росії» – Катерина Левченко

22 вересня 2015 - 07:45
Facebook Twitter Google+
Про небезпеку та нові канали для торгівлі людьми, що виникають на території непідконтрольній Україні

Про запобігання торгівлі людьми як частину Плану Дій для Украіни по лібералізації візового режиму. Про роботу моніторингової місії ЄС, яка оцінюватиме прогрес на шляху виконання заходів щодо протидіі торгівлі людьми: в Україні погано вирішуються проблеми забезпечення потерпілих від торгівлі людьми всіма видами допомоги.

А також говоримо про те, що українці найбільше потерпають від торгівлі людьми в Російський Федерації, державі, що не ухвалила спеціального законодавства спрямованого на протидію цьому явищу, і досі не ратифікувала Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, що робить ситуацію ще більш небезпечною, – в розмові з очільницею «Ла Страда Україна», доктором юридичних наук Катериною Левченко.

«Конфліт на Сході України та анаксія Криму призвели до збільшення тих форм торгівлі людьми, які є незвичними для нас. Мова йде про внутрішню торгівля людьми, тобто без перетину кордону, а також про торгівлю людьми з метою трудової експлуатації. Взагалі, кількість постраждалих від трудової експлуатації вже перебільшує кількість постраждалих від сексуальної експлуатації. Якщо подивитися на цифри Міжнародної організації з питань міграції, то вже декілька років ми бачимо таку тенденцію. Вона пов’язана з тим, що умов для отримання роботи не так багато, а з іншого боку вказують на те, що українці готові і толерантно ставляться до роботи без договору», – розповіла Катерина Левченко.

Також гостя «Громадської хвилі» розповідає про дослідження серед внутрішньо переміщених осіб та про ризики потрапляння в подібну ситуацію.

«Від 8 до 12% людей готові на працевлаштування без контракту, що вже є небезпечним показником. Біля 30% не знають про ситуацію торгівлі людьми. Результати нас націлюють на проведення подальшої освітньої роботи, інформаційної. Тож, якщо є питання з цього приводу, то в центрі «Ла Страда» працює гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми і запобігання домашньому насильству та гендерної дискримінації і наш номер: 0-800-500-335, вона працює щодня, а також 386 – це безкоштовний номер з мобільного», – розповіла вона.

В свою чергу Катерина Левченко коментує ситуацію з торгівлею людьми в зоні проведення АТО.

«Взяття в заручники – це вже форма торгівлі людьми. Є факти примусу – це стосується більше чоловіків – на виконання робіт на користь так званих «ЛНР», «ДНР». У нас є телефонні звернення щодо примусу до занять проституціє. Ці дані є, але вони ніяким чином не розслідуються органами внутрішніх справ України, тому що вони відбуваються на території, не підконтрольній українській владі. І ми хочемо дати пораду тим, хто колись зможе встановити справедливість, по можливості коментувати ці речі: фотографувати, записувати», – говорить вона.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.