Слухати

Українцям бракує вірного сприйняття історії, — В. Склярова

04 липня 2016 - 08:30
Facebook Twitter Google+
Екскурсовод Вікторія Склярова, крім традиційних подорожей історичними місцями країни, організовує унікальні тематичні екскурсії, присвячені видатним жінкам України
Українцям бракує вірного сприйняття історії, — В. Склярова / Програми на Громадському радіо

Вікторія Склярова, засновниця громадської ініціативи «Мандруймо Україною», розповідає про особливості їх екскурсій, які крізь призму життєвих історій, дають можливість пізнати незаангажовану історію України.

Ольга Веснянка: Розкажіть про вашу роботу. Які особливості роботи екскурсоводів і подорожей Слобожанщиною, Харківщиною? Що ви плануєте у липні.

13 578 483_1 367 726 669 909 323_428 017 614_n.jpg

Вікторія Склярова // «Громадське радіо»
Вікторія Склярова
«Громадське радіо»

Вікторія Склярова: Наша ініціатива виникла ще 2012 року, коли ми відчули, що нашим харків’янам бракує вірного сприйняття історії України. І ми разом з моїм колегою архітектором Денисом Відченком почали створювати триденні подорожі різними регіонами України. Перша подорож називалася «Перлини української архітектури. Доба Бароко», наступна — «До витоків козацької державності. Холодний Яр-Чигирин-Суботів» і ще багато цікавого.

Після Майдану ми гостріше відчули, що людям потрібно дізнаватися історію України. Нещодавно ми провели подорож до Глухова. Зараз плануємо нову подорож на Чернігівщину: в Новгород-Сіверський, Чернігів, Ніжин. Це прекрасні місця, але ми про них дуже мало знаємо. Головне, що в таких подорожах ми знайомимо людей з нашими українськими традиціями.

Ольга Веснянка: Говорячи про вашу співпрацю з центром гендерної культури, розкажіть про екскурсії, присвячені видатним жінкам. Хто вони, про кого можна дізнатись в липні-серпні, і які плани на осінь?

Вікторія Склярова: Подорожі, присвячені жінкам почались зовсім недавно. У нас у Харкові виник новий формат екскурсій — п’ятигодинний маршрут. Перший називався «Харківський Крим», другий — «Харків-Сандармох-Харків», присвячений річниці розстрілів в урочищі Сандармох, а третій маршрут виник з ініціативи нашого Гендерного центру і зокрема його керівниці Тетяни Ісаєвої. Наша п’ятигодинна подорож починалася на Мироносицькій вулиці в Музеї жіночої та гендерної історії. Люди півгодини оглядали експозицію музею, а потім чотири години подорожували центром міста і дізнавалися маловідомі історії про видатних харків’янок, на жаль, невідомих ні в Україні, ні в Харкові, але відомих у світі. Одна з них, наприклад, Іда Рубинштейн, танцівниця, яка свій перший танок станцювала в Парижі на «Русских сезонах» Сергія Дягилева, працювала з Морісом Равелем. Потім ми відкрили для себе німкеню Анну Ченч, яка стояла у витоків медичної радіології.

Це такі жіночі історії, через призму яких ми можемо пізнавати незаангажовану історію України.

Ольга Веснянка: Про кого далі плануєте готувати екскурсії? Про яких видатних харків’янок?

Вікторія Склярова: Власне, ми вже підготували екскурсію про Марію Дмитрівну Раєвську-Іванову. Це вже не в Харкові, ми тепер виїжджаємо за межі нашого міста, в область.

Також мої колежанки підказали мені цікаві імена в Україні, і ми вже плануємо подорожі в Полтаву, на Чернігівщину, в Чернівці.

Ольга Веснянка: Яким чином можна долучитись до екскурсій, які вже є?

Вікторія Склярова: Підписуйтесь на нашу групу в Facebook, яка називається «Мандруймо Україною». Ми викладаємо туди звіти з подорожей та анонси майбутніх подій. Але іноді наші поїздки непередбачувані, бо часом ми збираємось нашою ініціативною групою у Харкові і плануємо нові маршрути.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.