Слухати

Українська наука за 5 років може вийти на європейський рівень, — Скороход

11 грудня 2015 - 14:14
Facebook Twitter Google+
На українських науковцях хочуть зекономити. Про фінансові проблеми Академії наук та перспективи розвитку науки в Україні розповів Олександр Скороход, голова Ради молодих вчених НАН України
Українська наука за 5 років може вийти на європейський рівень, — Скороход / Програми на Громадському радіо

img_3131_0_0_0.jpg

Олександр Скороход
Олександр Скороход
«Громадське радіо»

Олександр Скороход: У проекті держбюджету на 2016 рік передбачено злиття усіх галузевих академій наук і оптимізація майна. Розпорядником бюджетних коштів буде не Академія, а Міносвіти. Спекуляції можуть бути навколо земельних ділянок НАН України. Галузеві академії розвивалися як окремі структури, і їх не можна об’єднати адміністративним шляхом.

Потрібно оновлювати наукові установи, але це потрібно робити поступово і мудро. Я брав участь у розробці системи атестації наукових установ та кадрів. Наступному року ми плануємо її апробувати та запустити, причому із залученням міжнародних експертів. Цю систему високо оцінили наші німецькі колеги. Це допоможе оцінити ефективність вітчизняних установ з урахуванням відмінностей між різними галузями наук. Я маю велику мрію — побудувати таку ефективну систему науки, яка існує за кордоном.

Андрій Сайчук: Як молоді вчені вживаються зі старшими?

Олександр Скороход: Систему, на жаль, не змінити. Нам потрібно просто робити свою справу, реалізовувати той реформаційний законопроект, який було прийнято. Це дасть нам змогу максимально наблизитись до Європи, якщо реформа не буде гальмуватися. Зараз є дуже багато як прикладних розробок, так і теоретичних досліджень, які згодом ляжуть в основу практичних розробок. Якщо держава буде приділяти цьому достатньо уваги, ми можемо вийти на високий рівень.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.