Слухати

Українська Вікіпедія перед черговим етапом зростання

14 січня 2016 - 10:36
Facebook Twitter Google+
Редактор української Вікіпедії Євген Букет про обов'язкову тисячу статей для Вікі: цей склад знань в Інтернеті допомагає розвивати мови, у тому числі українську
Українська Вікіпедія перед черговим етапом зростання / Програми на Громадському радіо

Чому Вікіпедія шведською мовою друга у світі за кількістю статей? Якість чи кількість — пріоритет для українських вікіпедників? І коли відбудеться перехід кількості в якість, та й чи варто його прагнути?

Євген Букет: Зараз українська Вікіпедія досить активно розвивається. Щодня зростає і кількість статей. Взагалі Вікіпедія має декілька рівнів розвитку: так, якщо долається мільйонний бар’єр перегляду статті, відбувається перехід від кількісного наповнення до якісного опрацювання матеріалу. Також у Вікіпедії є критерій — тисяча обов’язкових статей, які мають бути у всіх мовних версіях.

img_1261.jpg

Євген Букет про українську Вікіпедію / Громадське радіо
Євген Букет
«Громадське радіо»

Українська Вікіпедія займає передові позиції: 16 місце у світі за кількістю статей. Вона є найбільшою енциклопедією українською мовою, яка будь-коли існувала. Щодо якості — ми працюємо над поліпшенням. Це механізм, який постійно вдосконалюється.

Андрій Куликов: Назвіть приклади цих обовязкових статей.

Євген Букет: Це статті, що стосуються науки, провідних митців, ключових законів існування людства і т.п.

Буквально післязавтра (ред. — 15 січня) ми святкуємо ювілей — 15 років від часу заснування Джиммі Вейлзом англомовної Вікіпедії.

Тетяна Трощинська: Яка з мовних версій найякісніша?

Євген Букет: Найякісніша — англомовна. Вона має 5 млн 55 тис. 127 статей. На другій сходинці — шведська Вікіпедія: понад 2,5 млн статей. Далі — німецька, нідерландська  та себуанська: вони мають приблизно однакову кількість статей — 1,8 млн. Ці мовні версії перетнули мільйонний бар’єр, тому перестають активно кількісно наповнюватись, натомість якісно допрацьовуються. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.