Українські одяг та взуття мають добрі перспективи в ЄС, — журналістка

02 грудня 2015 - 09:03
Facebook Twitter Google+
Журналістка Валентина Клименко говорить про перспективи творення демократичних марок українського одягу

«Я займалася темою експорту до країн ЄС. Експерти говорять, що українські одяг і взуття мають добрі перспективи в ЄС — це хороша ніша в контексті конкуренції з китайськими товарами, тому що в Україні також дуже дешева робоча сила».

Валентина Клименко говорить, що виявляти нові імена допомагають, наприклад, конкурси, які можуть дати малим ательє можливість вийти на серйозніший індустріальний рівень.

Ірина Славінська: Чи світить нам ходити у крамниці та купувати не дуже дорогий одяг українських дизайнерів?

Валентина Клименко: Для того, щоб ми доросли до того, щоб купувати свою «ZARA» (сегмент fast fashion: поєднання дешевого, але модного одягу), нам треба навчитись для початку шити просто одяг, без додатка «fashion».

Ірина Славінська: А в чому проблема?

Валентина Клименко: Раніше все відбувалося у шоурумах, в режимі ательє і тільки зараз український одяг починає ставати бізнесом. Були якісні покази, прямі ефіри, але бізнес це не цікавило. Перевагу надавали дешевому китайському одягу, а не українському.

Я займалася темою експорту до країн ЄС. Експерти говорять, що українські одяг і взуття мають добрі перспективи в ЄС — це хороша ніша в контексті конкуренції з китайськими

Ірина Славінська: Що наразі є перепоною?

Валентина Клименко: Перепоною було те, що це було нецікаво українському бізнесу. Також проблема в менеджменті — в правильній організації закупки та постачання. Українські заводи вже давно на чужій «давальницькій» сировині відшивають одяг для luxury-сегменту.

Конкурс, про який я писала в статті, мене дуже сколихнув, адже «виловив» багато талановитих людей, які мають маленькі ательє на периферії, але вже щось роблять, змінюють тенденцію на мікрорівні. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.