Слухати

Український бізнес виграє від утворення спільного ринку ЄС і США, — експерт

25 квітня 2016 - 07:54
Facebook Twitter Google+
Аналітик ініціативи «Сильніші разом» Дмитро Науменко пояснює значення для України і світу Трансатлантичної угоди про торгівлю і економічне співробітництво
Український бізнес виграє від утворення спільного ринку ЄС і США, — експерт / Програми на Громадському радіо

«У разі підписання угоди, Україна (якщо перейде на європейські стандарти) потенційно зможе полегшити собі доступ і до американського ринку», — каже він

Наталя Соколенко: Дмитре, які відбувалися перемовини в Ганновері і чи є вже якісь новини?

Дмитро Науменко: Насправді, офіційні перемовини розпочнуться в понеділок і це буде вже 13 їх раунд. Процес створення вільної торгівлі між США та Європою розпочався ще наприкінці 90-х, а домовлення по суті — з 2013 року. Сьогодні ж був візит Обами на промислову ярмарку — як «розігрів».

Наталя Соколенко: Як відреагувала Росія та інші гравці світового ринку, до прикладу, Китай на створення потужного гігантського ринку безмитної торгівлі?

Дмитро Науменко: Як відомо, Росія виступає проти створення торговельних союзів між Україною та Європейським Союзом. Водночас, раніше лунала пропозиція щодо створення власної зони вільної торгівлі між Росією та ЄС із назвою «Від Лісабона до Владивостока». Враховуючи останні події, ця ініціатива не на часі.

Стосовно впливу цієї угоди на глобальну торгівлю, ця ініціатива була вже давно, адже США та ЄС є найбільшими споживчими ринками. Між ними виникало й багато суперечок, які вирішувалися в рамках СОТ (Світової організації торгівлі). Думаю, що інші гравці світового ринку зацікавлені у підписанні цієї угоди.

Наталя Соколенко: Який це матиме вплив на Україну?

Дмитро Науменко: За структурою угода, яка офіційно називається Трансатлантичною угодою про інвестиції та партнерство, дуже схожа на ту, яку ми підписали з ЄС. Це і зменшення імпортного мита, перехід на механізм тарифних квот для захисту важливих галузей, приведення систем стандартизації харчової продукції, співробітництво у фінансовій сфері, захист прав інтелектуальної власності.

У разі підписання угоди, Україна (якщо перейде на європейські стандарти) потенційно зможе полегшити собі доступ і до американського ринку.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.