Слухати

Український ПЕН-клуб відновив премію ім. Василя Стуса, — Оля Гнатюк

19 квітня 2016 - 07:57
Facebook Twitter Google+

Гості

Олександра Коваль, Андрій Содомора та Олена Стяжкіна увійшли до трійки кандидатів на премію ім. Василя Стуса за внесок в українську культуру і певну громадянську позицію
Український ПЕН-клуб відновив премію ім. Василя Стуса, — Оля  Гнатюк / Програми на Громадському радіо

Детальніше про це розповість Оля Гнатюк, українознавиця перекладачка, докторка філологічних наук, членкиня польського та українського ПЕН-клубів

olga_gnatyuk_1.jpg

Оля Гнатюк // «Громадське радіо»
Оля Гнатюк
«Громадське радіо»

Василь Шандро: Яким чином до відновлення премії долучився ПЕН-клуб і чому?

Оля Гнатюк: Тому що вона дещо завмерла після смерті людини, яка її заснувала — пана Євгена Сверстюка. Це нас стурбувало, адже це була важлива премія, свого роду, знак на культурній мапі України. Не так багато в нас таких незаангажованих премій.

До того ж, пан Сверстюк був першим президентом українського ПЕН-клубу, та й саме Ім’я Василя Стуса має звучати сильніше, аніж воно звучить зараз. Це найбільш вагомий поет 20-го століття, співмірний з Павлом Тичиною, але в своїй іпостасі опозиціонера-дисидента, який наодинці бореться з системою, і, хоч і помирає, але перемагає — є своєрідним позитивним символом.

Недаремно в своїй оновленій премії ми поставили за гасло «Торуй свій шлях».

Ця премія призначається за внесок в українську культуру і певну громадянську позицію.

Присудження відбувається прозоро, в нас є 12 членів журі, кожен з яких має право висунути одного кандидата зі своїм обґрунтуванням. Потім відбувається голосування, після якого ми маємо вийти на трьох номінантів.

Зараз в нас такі номінанти є: Олександра Коваль, засновниця форуму видавців; Андрій Содомора, відомий перекладач класичних мов; Олена Стяжкіна, українська російськомовна письменниця, професорка ДонНУ, що переїхав у Вінницю,  дослідниця.

Всі троє — надзвичайно достойні, мають і громадську складову, і внесок в українську культуру кожного з них є безсумнівним.

Василь Шандро: Коли відбудеться нагородження?

Оля Гнатюк: Нагородження відбудеться під час відкриття Книжкового арсеналу 20 квітня о 20.00 в залі «Фарби» на території Мистецького арсеналу. Це публічний захід.

Після церемонії вручення цієї премії відбудеться  концерт з творів Валентина Сильвестрова.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.