Слухати

Уповноважений у справах ЄСПЛ пояснив, у чому суть претензій НАБУ до Мін’юсту

15 грудня 2017 - 10:18
Facebook Twitter Google+
Що ж відбувається між НАБУ та Мін’юстом? Дізнались версію урядового уповноваженого в справах Європейського суду з прав людини Івана Ліщини
Уповноважений у справах ЄСПЛ пояснив, у чому суть претензій НАБУ до Мін’юсту  / Програми на Громадському радіо

Говоримо про те, що відбувається у справах про виплати за рішеннями ЄСПЛ: до чого тут НАБУ та Київенерго.

«Наскільки мені відомо, у 2015 році ЄСПЛ комунікував серед багатьох справ — передав на коментар державі кілька сотень справ щодо невиконання судових рішень. Або проти держави (більша частина), або проти підприємств – як правило, державні. Або окрема категорія – підприємства, які входять до особливого переліку підприємств ПЕК, проти яких не можуть виконуватися окремі категорії судових рішень.

І в нас була саме ця ситуація, наскільки я зрозумів. Київенерго входить до цього переліку під номером 85 – проти цього підприємства не можуть виконуватися окремі категорії рішень. І це рішення підпало під таку категорію, шість років, як мені казали, не виконувалось рішення, заявник, на користь якого було винесене рішення, пішов до ЄСПЛ, поскаржився, і справа була комунікована до держави.

По тих рішеннях, які заходять по невиконанню судових рішень, є два аспекти: сплата справедливої сатисфакції, яку визначає Європейський суд (за страждання, які заявник мав у зв’язку з невиконанням його рішень) і сплата за рішенням.

В цій конкретній ситуації, наскільки я розумію, заявник вийшов із пропозицією, що вони не будуть вимагати сплати справедливої сатисфакції, але хочуть отримати за рішенням гроші, які їм присудили», — розповів Іван Ліщина.

Слухайте повну версію думки Івана Ліщини щодо цієї ситуації в доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.