Слухати

Усі радянські системи опалення не відповідають ні радянським нормам, ні сучасним, - Віктор Пирков

26 червня 2018 - 11:42
Facebook Twitter Google+
За словами члена наукової ради Мінрегіонбуду, небажання сусідів у багатоквартирних будинках об'єднуватися - це колосальна проблема для України
Усі радянські системи опалення не відповідають ні радянським нормам, ні сучасним, - Віктор Пирков / Програми на Громадському радіо

З 1 серпня в Україні мають почати діяти нові ДБН, а разом з ними і норми енергоефективності будівель. Як змінилися вимоги щодо енергоефективності та чи будуть з ними українські домогосподарства більш енергоощадливими? З’ясовуємо разом з членом наукової ради Мінрегіонбуду, розробником стандартів та будівельних норм (ДБН) з енергоефективності Віктором Пирковим.

Віктор Пирков: Що з енергоефективності буде головне з енергоефективності? Сьогодні визначається клас енергоефективності будівлі і клас енергоефективності кожної інженерної системи. Людина, купуючи автомобіль, завжди питає, скільки він коштує, скільки і якого палива він споживає. Купуючи квартиру, людина, на превеликий жаль, обирає за іншими категоріями. Купуючи квартиру, орендуючи будівлю, людина повинна знати, скільки вона буде у майбутньому платити за кожний енергоносій, за водоспоживання. Будівля коштує всього 3%. Інші 97% — це вартість комунальних послуг у ті 100 років, які буде використовуватися будівля.

З середини цього року у нас почне працювати Фонд енергоефективності. Що робити з новими будівлями, це унормовано. Як довести будівлі, які існують, до певного класу енергоефективності, щоб споживання за квадратний метр було мінімальне? ОСББ беруть  кредити і буквально за декілька місяців модернізують свої системи і утеплюють будівлі, споживають значно менше.

Євген Павлюковський: З чого варто починати займатися покращенням енергетичної ефективності будівель?

Об’єднання сусідів у багатоквартирних будинках - це колосальна проблема для України

Віктор Пирков: Передусім об’єднатися. Це колосальна проблема для України, оскільки є повна недовіра до сусідів тощо. Якщо ви звернете увагу на закон про енергоефективність, то там прописано, що достатньо 50% мешканців, які можуть прийняти рішення стосовно розподілу комунальних послуг за новими методами. Ця методика зараз на сайті Мінрегіону, вона обговорюється. Відсотковий бар’єр знижено для того, щоб населення не залежало від тих, хто не хоче нічого робити. Найбільшої енергоефективності ми можемо досягти, коли є доступ у квартири. Наша стара система опалення непридатна для енергоефективності. Усі радянські системи опалення не відповідали радянським нормам і не відповідають сучасним. 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.