Слухати

В Києві створили карту пішохідних переходів, небезпечних для життя

15 січня 2018 - 11:38
Facebook Twitter Google+
109 нерегульованих переходів Києва є небезпечними для життя, стверджується у журналістському дослідженні

gerasymenko_2.jpg

Владислав Герасименко // Громадське радіо
Владислав Герасименко
Громадське радіо
В Києві проаналізували небезпечні пішохідні переходи, про них говорить Владислав Герасименко, автор дослідження.

Владислав Герасименко: Моє дослідження було про нерегульовані пішохідні переходи, які є небезпечними в Києві. Ідея була – використати GPS дані швидкості маршруток, знайти ті місця, де вони їздять досить швидко, швидше ніж 60 км/год – тоді це була дозволена межа, і сумістити ці місця з місцями, де в Києві є зебри, пішохідні переходи без світлофора.

В нас вийшло 109 нерегульованих таких переходів. Після аналізу я перевірив, що вони дійсно нерегульовані, декілька з них за останній рік зробили регульованими, зробили світлофори.

Ми взяли останні 10 новин про збитих пішоходів в Києві, 5 з цих аварій сталося на переходах з цієї карти.

Вікторія Єрмолаєва: Ви також використали в дослідженні інформацію про різні дорожні конструкції, які можна використати, щоб скоротити кількість ДТП. Зокрема, при шикани, розкажіть, що це таке.

Владислав Герасименко: Шикана – це спосіб зробити з рівної дороги – дорогу з серією поворотів, щоб водію було не зручно пролетіти цю ділянку на великій швидкості, він буде змушений її зменшувати. Це не як лежачий поліцейський, коли треба зупинитися зовсім. У Львові є два місця в межах міста де використовуються шикани.

Це не єдиний варіант, як можна змінювати дороги, щоб зменшувати швидкість, є багато виходів: круговий рух замість звичайного, шумові смуги, підвищені переходи (сам перехід – маленька гірка). 

dtps_3.jpg

Карта ДТП // http://texty.org.ua
Карта ДТП
http://texty.org.ua

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі або у відеотрансляції.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.