Слухати

В Україні екранізували унікальні спогади генерала-хорунжого армії УНР

18 лютого 2018 - 12:24
Facebook Twitter Google+
В Україні вийшов фільм «Українська Революція за спогадами Всеволода Петріва». Його презентація відбудеться 18 лютого в Києві

ivan_kanivec.jpg

 Іван Канівець // Громадське радіо
Іван Канівець
Громадське радіо

В нашій студії – режисер цього фільму Іван Канівець.

Сергій Стуканов: Що це за персона – Всеволод Петрів, спогади якого вас спонукали до створення фільму?

Іван Канівець: Всеволод Петрів – це генерал-хорунжий, який у 1919-му році був військовим міністром Української Народної Республіки. Після того, як перші визвольні змагання закінчилися фіаско, був в еміграції, де займався науковою та викладацькою діяльністю. Крім того, написав дуже цікаві спогади, які називаються «Спогади Української революції», які були написані через 10 років після подій, і саме ці спогади стали основою нашого фільму.  

Сергій Стуканов: Які цікаві події описує в своїх спогадах Всеволод Петрів? Що знайшло відображення у вашій стрічці?

Іван Канівець:  Всеволод Петрів описує створення перших українських організацій, коли тільки розпочався український рух на західному фронті. Адже солдати-українці у великому відсотку були присутні в багатьох російських військових частинах часів Першої світової війни. Зокрема в 7-ій Туркестанській дивізії було багато українців, яких призвали з Поділля, і там почали створюватися перші українські громади та українські демонстрації. Це все описується в спогадах Всеволода Петріва.

 

 

Згодом в українців зростає політична свідомість. Вони розуміють необхідність не просто якихось культурних гуртків, а необхідність політичної організації. З цього моменту з’являється ідея створення окремих українських частин в межах російської армії. Ця ідея, звичайно, не дуже подобається російським очільникам, але все одного потроху просувається. Отже, і в спогадах, і у фільмі фактично йдеться про створення української армії, яке відбувалося 100 років тому.

Спогади Всеволода Петріва оригінальні тим, що вони не висвітлюються в жодних інших джерелах.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.