Слухати

«В Україні зареєстровано близько 70 тисяч громадських організацій», — експерти

13 червня 2015 - 10:50
Facebook Twitter Google+

bex_gordinГостями студії стали Володимир Бех, доктор філософських наук, професор, Директор Інституту управління та економіки освіти, завідувач кафедри управління інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції, та Вадим Гордін, громадський діяч, член правління ГО «Інститут розвитку самоорганізації населення» та керівник Громади самозахисту Києва.

Гості говорили про громадські організації, їх функції у суспільстві. Відповіли на запитання чи престижно бути громадським діячем та розповіли, де можна отримати відповідну кваліфікацію.

Під час розмови неодноразово наголошувалося, що громадянське суспільство — це суспільні відносини, на які накладаються функції. В Україні для повноцінного громадянського суспільства було 2 потужні імпульси — Майдани. І суспільство повинне бути готовим прийняти обсяг організаційної роботи, який передасть держава. Але варто зазначити, що суспільство не може замінювати функції держави і система не може бути самовідтворюваною, якщо не має зворотного зв’язку.

Для підготовки громадян існує багато ініціатив, але більшість із них існує в громадському секторі і зовсім не структуровані. В Україні існує близько 70 тис. громадських організацій, але немає статистики, скільки з них активні. Велика кількість штучних утворень дискредитує громадянське суспільство. Ми сподіваємось, що наша програма «Освіта для розвитку громадянського суспільства» допоможе підняти загальний рівень підготовки фахівців. Взагалі ця програма — це поки що спеціалізація у рамках напряму «Менеджмент організацій». Також існує магістерський напрям «Управління розвитком громадянського суспільства».

Чи престижно це? Гості та ініціатори програми стверджують, що так. І зазначають, що в Україні імена громадських діячів та борців за справедливість знає кожен.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.