Слухати

В уряді потрібна посада віце-прем’єра з питань Донбасу — громадська активістка

08 липня 2015 - 09:58
Facebook Twitter Google+

Гості

Діана Берг, активістка громадського руху «Донецьк — це Україна» та громадської організації «Розвиток Приазов’я», розповідає, що Маріуполь продовжує боротись, продовжує жити
В уряді потрібна посада віце-прем’єра з питань Донбасу — громадська активістка / Програми на Громадському радіо

Дмитро Тузов: Ви нам привези нові відчуття того, що відбувається в Донецькій області?

Діана Берг: Мені здається, зараз настрій має бути краще, бо від Широкиного відійшли бойовики і зменшився ризик для мешканців міста. Але можна відчути тривожну атмосферу, навіть незважаючи на те, що до війни вже звикли. Якщо хтось думає, що в Маріуполі всі живуть війною, то ні, місто живе.

Дмитро Тузов: Голова Донецької військово-цивільної адміністрації звернувся із закликом до мешканців Донбасу повертатися і відновлювати Донбас, працювати в Донецькій Адміністрації. Як багато людей, які виїхали з Донецької та Луганської області? І чи приймуть люди цей заклик?

Діана Берг: Мені здається, це дуже правильний заклик, але у мене особисто ще не було часу познайомитися з новим губернатором, дізнатися його наміри. У мене особисто була думка ніколи не йти в політику, але зараз я розумію, що саме громадські активісти та патріоти мають йти на місцеві вибори.

Дмитро Тузов: Як багато таких людей розпорошено по Україні зараз?

Діана Берг: Дуже багато. Всі ми зараз внутрішньо переміщені особи.  Тільки в Маріуполі зареєстровано близько 20 тис. тих, хто виїхав з Донецької області.

Тетяна Трощинська: Чи легко назбирати  та мотивувати на місцеві вибори активістів, про яких ви говорили?

Діана Берг: Ось з мотивацією проблема, тому що політика вважалася завжди чимось брудним. І це треба змінювати і пояснювати роль кожного.

Дмитро Тузов: СБУ заявило про спрощення перетину лінії розмежування. Дозвіл можна отримати в режимі онлайн. Поліпшиться зараз ситуація у зв’язку з цим?

Діана Берг: Звичайно, ні. Вже таке було. Постійна помилка 404. По-перше, треба ввести військовий стан на території двох областей. Насправді важко тільки звичайним людям перетинати лінію.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.