Слухати

Вареник проти популізму: як самостійно вирахувати індекс інфляції

03 березня 2018 - 08:49
Facebook Twitter Google+
В Україні презентували індекс «вареника», який дозволяє в онлайні бачити реальні ціни на низку соціальних продуктів

В студіїі Громадського радіо — голова офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук.

Тетяна Трощинська: В індексі йдеться не власне про вареник, а про споживчі ціни і як вони змінюються. Що нового відомо про вареник і чому обрали саме цю страву?

Олексій Гончарук: Вареник – це спосіб привернути увагу до висновків нашої роботи. Він підходить, бо складається з 8 інгредієнтів, ціни на які змінюються. За останні три місяці вареник подорожчав на 7%, бо подорожчала картопля. Чому подорожчала? Бо взимку в Україні картопля не росте. Все просто, ніхто штучно цих цін не піднімає. Це і є основним меседжем: ми проти популізму. Тому пропонуємо користувачам зручні інструменти, де кожен охочий може створювати свої інфографіки, схеми і розуміти що відбувається з цінами на ринку. Ми створили створили робота — це онлайн-інструмент, який щодня збирає ціни з чотирьох найбільших мереж супермаркетів у різних регіонах України. Офіційно це називається інфляційним барометром. Так можна вирахувати індекс будь-якої страви чи продукту.

Василь Шандро: Цінова політика по Україні коливається у межах невеликої похибки чи є регіони дорожчі, а є дешевші?

Олексій Гончарук: Ми робили порівняння за принципом схід-захід-центр-південь-північ. Найдорожчим вареник вийшов у Києві, найдешевшим – у Львові. І не претендуємо на те, аби показати де найдешевше. Ми хочемо дати стільки інформації, щоб кожна людина, яка хоче зрозуміти цю тему, мала достатньо даних і зручні інструменти для цього розуміння.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.