Слухати

Від Заходу важко добитися додаткових санкцій проти РФ у зв'язку із Савченко

10 березня 2016 - 07:57
Facebook Twitter Google+
Народна депутатка Світлана Заліщук пояснює, на яку реакцію західних партнерів варто чекати у зв’язку із ситуацією Надії Савченко
Від Заходу важко добитися додаткових санкцій проти РФ у зв’язку із Савченко / Програми на Громадському радіо

Наталя Соколенко: Яких ще заходів та заяв очікують наші політики від західних партнерів на підтримку Надії Савченко?

zalishchuk_0.jpg

Світлана Заліщук Громадське радіо
Світлана Заліщук
Громадське радіо

Світлана Заліщук: Я завтра їду на засідання комітету Парламентської Ради Європи щодо рівності і запропонувала, аби члени нашого комітету зробили окрему акцію, окреме звернення на підтримку нашої колеги. Варто нагадати, що нещодавно міністри закордонних справ Європейського Союзу звернулися до Верховного представника у закордонних справах Федеріки Могеріні, аби вона від імені ЄС надіслала звернення Путіну з вимогою звільнити Надію як виконання умови Мінських угод з боку Росії.

Наталя Соколенко: Варто очікувати посилення санкцій?

Світлана Заліщук: Я мушу висловити сумнів у тому, що ми можемо добитися посилення санкцій. Навпаки, йдеться про нашу спроможність втримати ті санкції, які вже є. Принаймні, 3-4 країни — Угорщина, Австрія, Кіпр, Греція — вже сьогодні висловили сумнів стосовно того, що продовжуватимуть санкції проти Росії в червні. А ви знаєте, що рішення в ЄС приймаються шляхом консенсусу. Достатньо почути «ні» однієї країни для того, щоб санкції було призупинено.

В цьому контексті варто говорити, що ми працюємо у напрямку привернення уваги до цього питання. Важливо не дозволити йому зникнути із порядку денного міжнародних зустрічей.

Андрій Гарасим: Нещодавно євродепутати заявили про так званий «список Савченко», який очолив Путін. Яка можливість того, що його таки буде проголосовано?

Світлана Заліщук: Сумніваюся щодо таких санкцій. Посилення санкцій як таких буде важко добитися.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.