Слухати

Відкрито кадастр: де та чия земля — тепер можна побачити на сайті Мін’юсту

07 жовтня 2015 - 07:52
Facebook Twitter Google+
Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції, коментує відкриття реєстрів на нерухоме майно та Державний земельний кадастр
Відкрито кадастр: де та чия земля — тепер можна побачити на сайті Мін’юсту / Програми на Громадському радіо

Він каже, що тепер кожен громадянин України щовечора, зайшовши на сайт Мін’юсту в Кабінет електронних сервісів, зможе відстежувати, чи шахраї не прибрали до рук його власність.

«Ми йшли до цього близько трьох років. Перший крок було зроблено цьогоріч. У реєстрі можна було шукати власника за адресою об’єкту. В липні ми про лобіювали зміни до Закону, який дозволив зробити те, що можна робити сьогодні: коли ти вводиш прізвище і отримуєш дані про все нерухоме майно, яке на нього зареєстроване. Цей Закон відкриває два наступних реєстри: кадастрова карта (від сьогодні, клікаючи на будь-яку ділянку, можна знайти дані про її власника) та реєстр автомобілів, який буде відкрито через три тижні», — каже Віталій Шабунін.

Однак інформація з БТІ до 2013 року досі не оцифрована, і це станеться років за три: «Інформація витягається з чотирьох реєстрів. Перший нині діючий  — реєстр речових прав, в якому є всі об’єкти. В решта трьох реєстрах є більшість об’єктів з 2010 року і пізніше, але інформація щодо об’єктів до 2010 року зберігається у паперовому вигляді. Цю інформацію в реєстрі отримати неможливо, а змусити БТІ її внести — питання багатьох років. Якщо у вас є старий об’єкт нерухомості і ви хочете його, до прикладу, перепродати, то нотаріус має внести його у новий реєстр. Тобто, за кілька років інформація оновиться і з часом 100% об’єктів буде у цьому реєстрі».

Тепер кожен власник зможе відслідковувати своє право власності хоч щовечора. Ефективність таких реєстрів у тому, що вони прозорі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.