Слухати

Відстоюватимемо наше право на Інститутську, 3, — очільниця НХМУ

17 вересня 2016 - 09:00
Facebook Twitter Google+
Сподіваємося об’єднати наші зусилля із Музеєм Майдану і зробити щось на зразок кластеру, де могли б показувати, зокрема, і сучасне мистецтво, — каже гостя
Відстоюватимемо наше право на Інститутську, 3, — очільниця НХМУ / Програми на Громадському радіо

dsc07173.jpg

Юлія Литвинець // «Громадське радіо»
Юлія Литвинець
«Громадське радіо»

З нами на зв’язку виконувачка обов’язків директора національного художнього музею Юлія Литвинець. Пані Юлія перемогла у конкурсі на заміщення посади очільниці музею.

Василь Шандро: Чи є вже якісь плани розвитку музею? Чи варто очікувати на радикальні зміни?

Юлія Литвинець: Наразі на кардинальні зміни не слід очікувати. Ми залишаємося Національним художнім музеєм. За 117 років не змінили свого основного призначення і змінювати його не будемо в жодному разі.

Тим не менш, до команди музею, сподіваюся, доєднаються нові сили. Ми чекаємо на нового заступника з розвитку, заступника з архітектурних питань. Цього року маємо підготувати всю необхідну документацію для реставрації нашої пам’ятки саме ззовні.

Що стосується стратегії — програма, яку я презентувала на конкурсі, буде представлена наступного тижня моїм колегам. Запропоную співробітникам музею доєднатися до розробки стратегічних напрямків, адже музей — складна система.

Основне напрацювання, яке ми продовжимо, — краудфандингова система. Завдячуючи цій програмі, нашим друзям та спонсорам, ми зробили ремонт в експозиційних залах другого поверху, відновили там експозицію.

Дуже довгий час ми залишалися пасивним колекціонером. Фактично, надходженнями до музею були подарунки художників, меценатів. Насамперед, ми будемо шукати експонати, необхідні для музею.

Обов’язково докладемо всі зусилля, аби відстояти наше право на Інститутську, 3. Сподіваємося об’єднати наші зусилля із Музеєм Майдану і зробити щось на зразок кластеру, де могли б показувати, зокрема, і сучасне мистецтво.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.